Minister w Centrum ILS

, 24 października 2016, 12:52

Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, na zaproszenie Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych odwiedziła Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat problemów niezależnej branży motoryzacyjnej. 

Wizyta  w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS miała miejsce 11 października. W spotkaniu z Jadwigą Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, wzięli udział m.in. Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu Inter Cars SA oraz Wojciech Aleksandrowicz, prezes zarządu ILS Sp. z o.o.

Alfred Franke zaprezentował minister działalność SDCM i zwrócił uwagę na główne problemy niezależnej branży motoryzacyjnej, w szczególności związane z aktualnie toczącymi się pracami legislacyjnymi w Unii Europejskiej na temat telematyki i homologacji.

Podczas wizyty minister Jadwiga Emilewicz zapoznała się również z działalnością Inter Cars, historią powstania i rozwoju spółki. Krzysztof Soszyński mówił także o systemie filialnym, dynamice wzrostu całej grupy Inter Cars oraz perspektywach rozwoju i planach na przyszłość w dystrybucji części motoryzacyjnych.

– „Przewidujemy, że w 2020 r. ponad 60% przychodów grupy kapitałowej będzie pochodziło z zagranicy. Stajemy się kluczowym podmiotem w tym segmencie również w Europie. Wspieramy polską przedsiębiorczość i rodzimy kapitał.” – podkreślał wiceprezes zarządu Inter Cars.

Z kolei Wojciech Aleksandrowicz przybliżył zagadnienia związane z logistyką firmy.

– „Transport organizowany przez ILS przejeżdża rocznie 25 milionów kilometrów. Z magazynów wydawanych jest ponad 120 milionów sztuk towarów” – mówił prezes zarządu ILS Sp. z o.o.

Ważnym punktem spotkania było zwiedzanie, będącego już na ukończeniu, Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju miała okazję zobaczyć główną halę obiektu o powierzchni 30 000 m2 oraz poznać pracę nowoczesnego systemu do sortowania towarów. Z zainteresowaniem minister spotkały się także podejmowane oraz planowane przez Inter Cars działania z zakresu edukacji i wspierania szkolnictwa zawodowego, wśród których wymienić można program „Młode Kadry”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 25 października 2016, 23:01 0 0

A ona to się na tym zna???
Wątpię...

Odpowiedz