Pierwsze dostawy z kontraktu na dostawę 300 Solarisów do Włoch

, 28 października 2016, 14:18

Kontrakt z firmą Cotral to pierwsze zamówienie dotyczące autobusów międzymiastowych z rynku włoskiego na tak dużą skalę. Solaris dostarczy tam 300 pojazdów, a zamówienie może wzrosnąć do 360 egzemplarzy. Dotychczas polski producent dostarczył 60 sztuk autobusów międzymiastowych InterUrbino na włoski rynek. Po tamtejszych drogach jeździ już w sumie ponad 600 pojazdów polskiego producenta.

Zamówienie opiewa na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino do firmy Cotral, która realizuje przewozy międzymiastowe w regionie Lacjum w środkowych Włoszech. To jedno z największych zamówień w 20-letniej historii Solarisa. Plasuje się ono na drugim miejscu – tuż za zrealizowaną w 2009 roku dostawą 320 autobusów do Aten. Jeśli jednak firma Cotral skorzysta z przysługującej jej opcji zwiększenie zamówienia do 360 sztuk pojazdów, będzie to wówczas rekordowy kontrakt.

get_image-9220

Pojazdy zamówione przez firmę Cotral to międzymiastowe autobusy Solaris InterUrbino 12. Dostawy modeli zaczęły się w połowie października tego roku. Do końca 2016 do Włoch pojedzie łącznie 60 InterUrbino. Pozostałych 240 sztuk zostanie dostarczonych w dwóch kolejnych latach.

– „To największe jednorazowe zamówienie na dostawę autobusów InterUrbino w historii naszej firmy. Jest to tym większy sukces, że zdobyliśmy je we Włoszech, które są jednym z naszych najważniejszych rynków eksportowych. Chciałbym bardzo podziękować naszemu partnerowi, który obdarzył nas ogromnym zaufaniem. Możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie korzystający z usług firmy Cotral byli w pełni usatysfakcjonowani, z zakupu nowych pojazdów – powiedział dr Andreas Strecker, prezes Zarządu Solarisa.

get_image-9222

12-metrowe InterUrbino będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum, położonego w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Źródłem napędu w międzymiastowych Solarisach są silniki DAF MX-11 o mocy 240 kW, spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Autobusy zostaną wyposażone w składający się z 5 kamer nowoczesny system monitoringu, który umożliwi obserwację wnętrza, drugich drzwi, a także obszaru za pojazdem. Ponadto InterUrbino będą posiadały system liczenia pasażerów oraz system zapowiedzi głosowej. Łącznie 53 pasażerów będzie mogło podróżować na wygodnych fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami. Dodatkowo w autobusie przewidziano 16 miejsc dla stojących podróżnych. Komfortowe warunki, nawet w najgorętsze dni, zapewni wydajna klimatyzacja. Większe bagaże będą przewożone w lukach o objętości 5,2 m3, które zamontowano pod podłogą pojazdu, podręczne przedmioty podróżujący będą mogli umieścić na półkach nad siedzeniami.

get_image-9221

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!