Sposób na lód na plandekach

, 28 listopada 2016, 13:47

Okres zimowy to dla firm transportowych okres, w którym trzeba pamiętać o odśnieżaniu naczep. Zalegające na plandekach warstwy śniegu i lodu nie tylko są podstawą do ukarania kierowcy mandatem, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Firma KRAUSE ma rozwiązanie tego problemu.

Wszelkie prace prowadzone na wysokości niosą ze sobą ryzyko upadku. Jest ono tym większe, z im trudniejszymi warunkami otoczenia mamy do czynienia. Do najbardziej niebezpiecznych z pewnością należą zadania wykonywane na zewnątrz, szczególnie w okresie zimowym. Prawdopodobieństwo poślizgnięcia się znacząco wzrasta podczas marznącego deszczu, obfitych opadów śniegu oraz gołoledzi, dlatego planując prace na wysokości w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność.

rusztowanie_do_odsniezania_krause_fot-3_krause

Z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych, na których ciąży obowiązek usuwania z naczep śniegu i lodu, firma KRAUSE skonstruowała specjalny system rusztowań. – „Konstrukcję charakteryzują trójstronne barierki, które osłaniają górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich samochodów ciężarowych. Co więcej, schody zostały wykonane z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych” – wyjaśnia Bogdan Harmaty, ekspert firmy KRAUSE, pioniera na rynku drabin, pomostów i rusztowań.

Wykonane przez firmę KRAUSE konstrukcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w okresie zimowym. Sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych, zajezdni autobusowych, centrów naprawczych firm logistycznych i transportowych oraz warsztatów obsługujących samochody ciężarowe.

rusztowanie_do_odsniezania_krause_fot-1_krause

– „Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje (standardowo wykonywane w trzech długościach: 6, 9, i 12 m) można dowolnie rozbudowywać. Uniwersalność wytwarzanych części oraz opatentowany system ich łączenia pozwalają dopasować wysokość i wielkość pomostów do nowych wymagań. W zależności od potrzeb i warunków otoczenia, pomosty robocze mogą być wykonane z drewna, stali lub aluminium. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie systemu nawet na nierównych powierzchniach” – tłumaczy ekspert firmy KRAUSE.

Ceny rusztowań do odśnieżania zaczynają się od 7900 zł netto za konstrukcję 6 m.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

The Driver, 29 listopada 2016, 18:42 0 0

Już widzę jak ktoś wybuli 8 klocka NETTO za parę rurek. Oszaleliście ludzie z tymi cenami - 800-100 zł to tak ale nie 10 razy tyle.

Odpowiedz

ya, 3 grudnia 2016, 7:20 0 0

Duże, dobrze prosperujące firmy kupią. A Janusze nie.

Odpowiedz

Olo, 2 grudnia 2016, 14:57 0 0

Patent ja *%uj

Odpowiedz