N!ACE, czyli nowa inicjatywa grupy zakupowej NEXUS

2 stycznia 2017, 9:03

Polscy dystrybutorzy części – Auto Land Polska, Autos, Inter Land oraz Inter Parts są inicjatorami nowego sojuszu, powołanego w ramach działalności grupy zakupowej NEXUS. 57d68211a6ee956bda4df1a252542d37a40a2aezx

NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE) to nowy sojusz, który ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firm działających na regionalnym rynku dystrybucji części zamiennych. N!ACE będzie regionalnym reprezentantem globalnej grupy zakupowej NEXUS Automotive International (N!), funkcjonującej obecnie w 113 krajach.

N!ACE jest strukturą, która została stworzona w celu zapewnienia wyższej jakości i możliwości biznesowych kluczowym partnerom N! działającym na konkurencyjnym rynku. W najbliższej przyszłości oczekiwane jest przystąpienie do N!ACE kolejnych partnerów, co umożliwi organizacji osiągnięcie pozycji lidera w gronie lokalnych dystrybutorów w Europie Środkowej.

Waldemar Bacławski, Prezes Zarządu Inter Parts, który przewodzi N!ACE, powiedział:

– „Głównym celem N!ACE jest stworzenie wartości dodanej i możliwości dalszego rozwoju naszym członkom, zarówno w zakresie zaopatrzenia w części motoryzacyjne jak i łańcucha dostaw.”

Ponadto, nowy sojusz położy silny nacisk na wspieranie strategicznych inicjatyw N! w regionie Europy Środkowej, w tym koncepcji warsztatowych NEXUSAuto i NEXUSTruck, nowo stworzonej marki DR!VE+ oraz platformy szkoleniowej N! Academy School, które ułatwią konsolidację wolumenów zakupowych u dostawców NEXUS.

– „Wzmocniona współpraca pomiędzy członkami i dostawcami zapewni wyjątkowe możliwości rozwoju i poprawy konkurencyjności wszystkim uczestnikom projektu.” – mówi CEO N!, P. Gael Escribe – „Gratuluję członkom N!ACE, którzy spotkali się aby stworzyć tę nową organizację regionalną. Zarówno ja, jak i zespół N! cieszymy się na współpracę z N!ACE. Rozmawialiśmy niedawno, podczas spotkania pod nazwą N! Connecting Days o naszej strategii rozwoju platform regionalnych, wkrótce potem spółka N!ACE została zarejestrowana. To doskonały przykład przejścia od słów do czynów.”

N! z siedzibą w Genewie, od powstania w 2014 roku dynamicznie rozwija się na globalnym rynku. Tylko w bieżącym roku do grupy dołączyło 47 nowych członków. N! zrzesza obecnie łącznie 108 partnerów z całego świata. Ponadto, w ostatnim czasie powstały dwie inne grupy regionalne, NEXUS Automotive Algeria i NEXUS North America. W najbliższej przyszłości planowane jest także utworzenie NEXUS Automotive Brazil.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!