8 nowych Solarisów dla Gdyni

2 stycznia 2017, 12:15

Na początku roku gdyńską flotę autobusową zasili osiem Solarisów. 29 grudnia 2016 roku nastąpiło ich uroczyste wprowadzenie na linię. Pojazdy zamówione zostały przez konsorcjum Meteor, Irex-1 oraz Irex-3, które wygrało przetarg rozpisany przez Zarząd Komunikacji Miejskiej W Gdyni.

Konsorcjum wygrało przetarg na 10-letnią obsługę części zadań ZKM Gdynia na liniach S i Z. Obie trasy stanowią jedne z najdłuższych odcinków na komunikacyjnej mapie Trójmiasta. Sześć 12-metrowych Urbino będzie obsługiwać pospieszną trasę S łączącą Pustki Cisowskie i Śródmieście Gdyni z Sopotem, zaś dwa przegubowe pojazdy będą kursować pomiędzy Żukowem a Gdynią, na linii Z. Solarisy dołączą do gdyńskiej floty na początku przyszłego roku.

solaris

Dwa z zamówionych Solarisów – modele 18 metrowy i 12-metrowy – rozpoczęły swój pierwszy kurs pod Urzędem Miasta w Gdyni. Oficjalne wprowadzenie nowoczesnych pojazdów do ruchu nastąpiło na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele spółki i władz regionalnych, m.in. Michał Gucio – Wiceprezydent Miasta Gdyni, prof. Olgierd Wyszomirski – Dyrektor ZKM w Gdyni i Marzena Biała – Dyrektor Gdyńskiego Oddziału firm Meteor-Irex. Przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach reprezentował Rafał Zajas – Dyrektor Sprzedaży.

W pełni klimatyzowane pojazdy posiadają system informacji pasażerskiej współpracujący z systemem zapowiedzi głosowej przystanków wewnątrz i na zewnątrz autobusów. Dodatkowo autobusy posiadają cyfrowy monitoring rejestrujący obraz z wnętrza jak i przed czołem pojazdu, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne we wszystkich Urbino jest wykonane w oszczędnej energii technologii LED. Ponadto podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych na poręczach autobusowych. Autobusy wyposażone są w silniki spełniające europejską normę emisji spalin Euro 6.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!