Pełna kontrola nad ciśnieniem. Czym jest Continental iTyre?

23 stycznia 2017, 9:45

Continental poszerza gamę inteligentnego ogumienia z czujnikami ContiPressureCheck o kolejne rozmiary. Opony iTyre dostępne są już w 32 rozmiarach.

Untitled-2

Continental rozbudowuje swoją ofertę produktową. Wraz z początkiem 2017 roku, gama Continental iTyre z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury, została uzupełniona o nowe rozmiary.

Continental iTyre oferowane są każdej flocie transportowej, a w szczególności tym, które mają już zainstalowany system ContiPressureCheck i chcą ograniczyć koszty obsługi i serwisu ogumienia dzięki wyeliminowaniu procesu wklejania czujników przy każdym montażu nowych opon.

Firmy nieposiadające systemu ContiPressureCheck również mogą zastosować Continental iTyre. Użycie elektronicznego miernika ciśnienia pozwala znacznie przyśpieszyć monitoring ogumienia oraz warsztatową obsługę pojazdu. Rezygnując z manualnego pomiaru ciśnienia na rzecz zbliżeniowego, flota może znacząco zredukować przestoje serwisowe swoich pojazdów w warsztacie.

Continental zastosował w iTyre nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stały monitoring stanu technicznego opon. Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom ContiPressureCheck umieszczonym wewnątrz opony, mogą być na bieżąco przesyłane do centralnej jednostki sterującej, a następnie przetwarzane i wysyłane dalej. Kierowca informacje odczytuje na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, dzięki czemu kontroluje równocześnie stan całego ogumienia w ciągniku i naczepie, w czasie rzeczywistym. Ponadto system ContiPressureCheck jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane z pomiarów ciśnienia i temperatury może przesyłać do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem. Stała kontrola ciśnienia w oponach to dla flot możliwość szybkiego wykrywania nieprawidłowości, unikania niebezpiecznych awarii i kosztownych przestojów na trasie.

Rozszerzenie gamy opon iTyre to element globalnej strategii rozwoju Continental przewidzianej na 2017-2025 rok obejmującej działania i inwestycje skierowane na poprawę bezpieczeństwa, efektywność i komunikację w ruchu drogowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!