Scania nowej generacji w Euro Truck Simulator 2

25 stycznia 2017, 23:51

Pojazdy Scania nowej generacji pojawią się wiosną w popularnej grze Euro Truck Simulator 2. Zespół informatyków z firmy SCS Software, producenta gry spędził trzy dni w Scania DemoCentre w Södertälje studiując najdrobniejsze szczegóły nowych kabin serii S i R.

Trójwymiarowe skany kabin będą wykorzystane jako wzór podczas przenoszenia pojazdów ciężarowych Scania do wirtualnego świata gry.
ETS3
– Zazwyczaj zajmuje to od 8 do 10 miesięcy, a zadaniem dzieli się dwóch ludzi: jeden zajmuje się bryłą zewnętrzną, drugi wnętrzem. Nową generację pojazdów Scania zobaczymy zatem w grze pod koniec wiosny. Fani gry już wprowadzili ją do akcji w ramach modyfikacji przeprowadzanych na własną rękę. Jednak my gwarantujemy, że pojazd w grze będzie taki jak prawdziwy – komentuje Hynek Svatoš, lider zespołu zajmującego się pojazdami w SCS Software.

Zespół SCS Software spędził wiele godzin znakując kabiny, aby je potem zeskanować.

– Można powiedzieć, że idziemy w przeciwną stronę niż konstruktorzy. Używamy przemysłowego skanera 3D, aby zarejestrować dane i wykonać pomiary – dodaje Hynek Svatoš.

Poczuj się jak kierowca ciężarówki
Od debiutu w 2008 roku seria gier Euro Truck Simulator została sprzedana w ponad 4 milionach kopii. Cieszy się olbrzymią popularnością, głównie w krajach skandynawskich, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji. Z bardzo pozytywnym odzewem spotkała się również poza Europą, tam gdzie znajdują się liczni kierowcy i fani pojazdów ciężarowych, na przykład w Turcji czy w Ameryce Łacińskiej.
ETS2
– Stale aktualizujemy grę, a społeczność graczy pomaga nam rozwijać ją jeszcze bardziej. Nasi fani kochają ciężarówki, a my podzielamy ich pasję – dodaje Hynek Svatoš.
Film z prac zespołu SCS Software:https://www.youtube.com/watch?v=XhuPVrxPXgI.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!