Kamery zastąpią lusterka? To rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo

30 stycznia 2017, 10:46

Producenci pojazdów ciężarowych mogą już wyposażać swoje pojazdy w rozwiązanie, które zastępuje lusterka. CornerEye, połączenie kamery i monitora, które zastępuje lusterka przednie szerokokątne i rampowe, uzyskało homologację w Holandii.

Firma Orlaco uzyskała homologację na system CornerEye, który może teraz legalnie zastąpić lusterka klasy V i VI. Rozwiązanie zostało przetestowane zgodnie z wytycznymi R46.

cornereye-01-orlaco

Poza oczywistym efektem, jak poprawa bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu kabiny ciężarówki, wykorzystanie tego systemu może ułatwić producentom projektowanie nowych kabin.

System składa się z kamery o 270-stopniowym kącie widzenia, którą montuje się na prawym przednim narożniku pojazdu. 10-calowy ekran umieszczony jest wewnątrz kabiny, także po stronie pasażera – pokazuje on obraz z kamery w czasie rzeczywistym, dając kierowcy dużo lepszy widok otoczenia pojazdu, niż lusterka klasy V i VI.

cornereye-02-orlaco

KameryCornerEye zapewniają lepszą widoczność od tradycyjnych lusterek – także podczas deszczu, śniegu czy mgły. Rozwiązanie skutecznie działa również po zmroku.

cornereye-03-orlaco

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!