Ministerstwo rozmawia o transporcie z posłami Parlamentu Europejskiego

16 lutego 2017, 12:23

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceministrowie Justyna Skrzydło i Jerzy Szmit odbyli rozmowy z posłami do Parlamentu Europejskiego w sprawie zasad wykonywania międzynarodowego transportu drogowego i delegowania pracowników.

Głównym tematem rozmów z członkami Klubu Polskiego były tzw. inicjatywy drogowe oraz działania protekcjonistyczne niektórych europejskich państw, mające niekorzystny wpływ na pozycję m.in. polskich firm transportowych na unijnym rynku.

W czasie wizyty w Parlamencie Europejskim minister Adamczyk spotkał się także z koordynatorami największych partii politycznych w ramach Komitetu ds. Transportu i Turystyki TRAN (Robertsem Zile z Europejskich Konserwatystów i Refromatorów ECR, Wimem Van de Campem z Europejskiej Partii Ludowej EPP oraz Ismailem Ertugiem z Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów S&D). Rozmowy z posłami – członkami Komisji TRAN koncentrowały się wokół inicjatyw drogowych.

– Polska opowiada się za nietworzeniem dodatkowych barier i nadmiernych regulacji w zakresie warunków pracy kierowców w transporcie drogowym. Obowiązujące obecnie zasady uwzględniają specyfikę branży i pracowników wysoko mobilnych – przekonywał rozmówców Andrzej Adamczyk.

W Strasburgu minister Adamczyk rozmawiał także z Elisabeth Morin-Chartier, współsprawozdawcą do projektu rewizji dyrektywy bazowej ds. pracowników delegowanych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!