Wielkie wydarzenie transportowe w stolicy

20 lutego 2017, 11:44

W Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędą się II Targi Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus oraz Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki.

Obie imprezy odbędą się w dniach 22-24 marca 2017 r. Będą doskonałym przeglądem rynku, miejscem premier pojazdów oraz spotkań biznesowych i ciekawych konferencji.

Autobusowe premiery w Nadarzynie

Premierowa edycja Targów Publicznego Transportu Zbiorowego Warsaw Bus, która odbyła się w marcu 2016 roku okazała się sukcesem. Na 6 000 m2 zaprezentowało się 100 wystawców, a imprezę odwiedzili bardzo liczni przedstawiciele samorządów z różnych regionów Polski, odpowiedzialni za zakup środków transportu zbiorowego.

Tegoroczna edycja wydarzenia zapowiada się jeszcze lepiej i ciekawiej. Na znacznie większej powierzchni zaprezentują się producenci i dystrybutorzy najlepszych marek, w tym: Mercedes, MAN, Volvo, Scania, Iveco, Isuzu, Autosan, Ursus, Otokar, Irizar, VDL, MAZ i SOR. W targach wezmą udział również najwięksi przewoźnicy publiczni i prywatni. Atrakcją targów będą premiery autobusów oraz najnowszych rozwiązań w transporcie publicznym.

Zakres tematyczny targów Warsaw Bus tworzą: autobusy miejskie, autobusy i busy międzymiastowe, autobusy turystyczne, części zamienne, wyposażenie, akcesoria i serwis autobusów, operatorzy turystyczni, systemy biletowe, infrastruktura przystankowa, płyny eksploatacyjne, smary, systemy inteligentne w transporcie (ITS), systemy wspomagające i monitorujące pracę kierowców i ruch pasażerów, paliwa i alternatywne źródła zasilania oraz finansowanie inwestycji, ubezpieczenia i doradztwo.

Wydarzeniu towarzyszyć będą także szkolenia i konferencje. Pierwszego dnia targów, 22 marca odbędzie się prestiżowa konferencja „Bezpieczeństwo pasażerów w transporcie zbiorowym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób niepełnosprawnych” organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Na potrzeby konferencji w hali Ptak Warsaw Expo zostanie zbudowane miasteczko ruchu drogowego dla dzieci szkół podstawowych, w którym odbędą się ćwiczenia i symulacje. Konferencja otrzymała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Targi Warsaw Bus to także Giełda Autobusów Używanych – pierwsza w Polsce giełda autobusów różnych marek. Giełda odbywać się będzie przez wszystkie trzy dni, w godzinach otwarcia targów, na terenie zewnętrznym. Rejestracja zgłoszeń już trwa.

Transport, spedycja i logistyka

Podczas premierowej edycji Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki swoją ofertę zaprezentują producenci, dystrybutorzy i importerzy: aut ciężarowych, naczep i przyczep, części zamiennych, wyposażenia, akcesoriów, opon, smarów, płynów eksploatacyjnych, systemów telemetrycznych, sieci serwisów, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu, operatorzy giełd ładunków, przewoźnicy drogowi, dostawcy usług prawnych, brokerskich i ubezpieczeniowych, a także centra logistyczne i dystrybucyjne oraz powierzchnie magazynowe. Targi będą również okazją do wielkiego biznesowego spotkania producentów i dostawców z przedsiębiorcami z branży transportu i komunikacji z całej Europy Środkowej.

Atrakcją targów będą premiery pojazdów oraz prezentacja najnowszych rozwiązań dla branży. Swój udział w targach potwierdzili już producenci i dystrybutorzy takich marek jak: Mercedes, Volvo, Renault, MAN, Scania, DAF, Ford Volkswagen, Peugeot, Schwarzmuller, Schmitz i Iveco.

Nawiązywaniu dobrych relacji biznesowych sprzyjać będzie specjalna strefa Business Caffe, w której ponad 100 firm produkcyjnych, sieci handlowych oraz klastrów branżowych zaprezentuje swoje zapotrzebowanie na przewozy. W kafejkach przedstawiciele firm będą czekali na potencjalnych usługodawców, zainteresowanych nawiązaniem nowych relacji biznesowych lub zawarciem kontraktów. Dla wielu będzie to świetna okazja do pozyskania nowych zleceń.

MT TSL towarzyszyć będą konferencje oraz dedykowane spotkania transportowe. W specjalnej strefie będzie możliwość otrzymania porad prawnych oraz porównania szerokiej oferty firm brokerskich, a w Strefie Ofert Pracy znalezienia nowych pracowników. Jedną z atrakcji będą również mistrzostwa dla zawodowych kierowców samochodów ciężarowych “Profesjonalni kierowcy” współorganizowane przez Renault Trucks i Volvo.

Ptak Warsaw Expo to największe w Europie Środkowej centrum targowo-kongresowe dysponujące 143 tysiącami m2 wewnętrznej powierzchni wystawowej. Centrum organizuje ponad 30 imprez targowych w Polsce. Od specjalistycznych, skierowanych do biznesu, po targi przygotowane dla szerokiej publiczności. Położone przy głównym węźle komunikacyjnym S8, S7, A2 znajduje się zaledwie 10 minut jazdy samochodem od lotniska Chopina oraz 15 minut od centrum Warszawy.

Więcej informacji na: www.mttsl.pl oraz warsawbusexpo.eu

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!