Scania modernizuje transport publiczny w Iranie

26 lutego 2017, 14:01

1350 autobusów Scania zostanie dostarczonych do Isfahanu i czterech innych irańskich miast na podstawie umowy podpisanej przez przedstawicieli Scania z władzami irańskiej prowincji Isfahan i firmą inwestycyjną Shahr-e Atiyeh. Pierwsze pojazdy rozpoczną pracę pod koniec 2017 roku.

Photo: Maryam Mansoubi 2010

Autobusowy transport publiczny w Iranie wymaga pilnej modernizacji i rozbudowy. Na mocy dwóch protokołów ustaleń, położony 450 km na południe od Teheranu Isfahan oraz cztery inne miasta irańskie otrzymają dostęp do zrównoważonych rozwiązań transportowych. Scania i Oghab Afshan, irański partner szwedzkiego producenta dostarczą do Isfahanu 350 autobusów. Ramowe porozumienie z Shahr-e Atiyeh, gubernatorem Isfahanu i dyrektorem zarządzającym spółką inwestycyjną, przewiduje możliwość sfinansowania zakupu kolejnego tysiąca autobusów.

Dwa protokoły ustaleń zostały podpisane w Teheranie w obecności Stefana Löfvena szwedzkiego premiera oraz Ann Linde, minister do spraw Unii Europejskiej i handlu. Ich sygnatariuszami byli: Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB, Hamid Akbari Rad, członek zarządu spółki Oghab Afshan oraz Shahr-e Atiyeh.

Zrównoważone rozwiązania transportowe
W ostatnim czasie zanieczyszczenie powietrza w irańskich miastach systematycznie rośnie, negatywnie wpływając na jakość życia i gospodarkę. We współpracy z władzami Iranu, inżynierowie Scania opracowali metody ograniczenia emisji spalin, przy wykorzystaniu obecnie dostępnych paliw. Najnowsze autobusy dla Isfahanu i Mashhadu są wyposażone w silniki, zapewniające najniższe poziomy emisji spalin w kraju.
Iran jest jednym z 10 największych rynków autobusowych Scania na świecie. Prywatna spółka Oghab Afshan jest partnerem firmy i dystrybutorem autobusów Scania w Iranie od 2000 roku. W przedsiębiorstwie jest zatrudnionych około 1100 pracowników odpowiedzialnych za realizację projektów Scania, w tym 860 osób w fabryce autobusów.

– Wspólnie z naszymi partnerami w Iranie zapewniamy kompleksową produkcję przemysłową oraz dobrze rozwiniętą sieć serwisów. Spodziewamy się też dalszego rozwoju rynku i gwarantujemy naszym klientom dostęp do najlepszych usług i zrównoważonych rozwiązań transportowych – komentuje Henrik Henriksson prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

Wizyta w Iranie
Podpisaniu umowy na dostawę 1350 autobusów towarzyszyła wizyta szwedzkiego premiera Stefana Löfvena w montowni pojazdów ciężarowych Scania w okręgu przemysłowym Caspian w Qazvin, 100 km na zachód od Teheranu.
Stefan Löfven zwiedził zakład w towarzystwie Mehrzada Ferdowsa, prezesa zarządu i dyrektora generalnego Mammut Group, irańskiego partnera i dystrybutora pojazdów ciężarowych Scania oraz Henrika Henrikssona.

Mammut Group jest partnerem i dystrybutorem pojazdów ciężarowych Scania od 2008 roku. Pracownicy firmy zajmują się montażem pojazdów w systemie CKD z części dostarczanych z fabryk w Szwecji i Brazylii. Pojazdy są następnie sprzedawane z możliwością dostępu do pełnego serwisu. Obecnie montownia Scania Mammut zatrudnia 520 osób.

Iran jest ważnym rynkiem dla Scania. Dwóch działających tu prywatnych dystrybutorów: Oghab Afsahan oraz Mammut Diesel posiada mocną pozycję i oferuje doskonałą obsługę miejscowych klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!