Scania inwestuje w fabrykę inteligentnych rozwiązań

13 marca 2017, 13:31

Przedsiębiorstwo Enersize OY, dostarczające oprogramowanie optymalizujące zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza, jest pierwszą inwestycją w ramach funduszu Scania Growth Capital.

Oprogramowanie Enersize OY pozwala ograniczyć zużycie energii w przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza aż do 30 proc. Instalacje tego typu odpowiadają za 5 proc. konsumpcji energii elektrycznej na świecie i są wykorzystywane przez 90 proc. fabryk.

Użytkownicy nie płacą za rozwiązanie dostarczone przez Enersize lecz dzielą się częścią uzyskanych dzięki niemu oszczędności. Z oprogramowania firmy korzystają już znany producent płaskich ekranów, wytwórcy pojazdów i huty stali. Główna siedziba Enersize OY znajduje się w Helsinkach w Finlandii, a biuro badawczo-rozwojowe w Lund w Szwecji.

– Dostrzegamy olbrzymi potencjał w Enersize OY i jej zdolności do rozwoju na światowym rynku rozwiązań dla wydajnej energetycznie produkcji przemysłowej. Inwestycja wspiera wzrost Scania i przybliża nas do objęcia pozycji lidera w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych. Rozwiązania Enersize OY mogą przyczynić się do znacznej redukcji zużycia energii w zakładach przemysłowych oraz serwisach Scania – komentuje Daniel Wahlenberg, wiceprezes i dyrektor Corporate Management and Venture Business, Scania.

Scania Growth Capital to korporacyjny fundusz inwestycyjny, który wspiera szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej. Zgodnie z objętą strategią, w kręgu zainteresowania funduszu znajdują się przełomowe rozwiązania i modele biznesowe, które przyczyniają się do rozwoju transportu bardziej przyjaznego dla otoczenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!