Aluminiowe naczepy – kompromis między wagą a wytrzymałością

, 7 kwietnia 2017, 12:51

Konstruktorzy KH-KIPPER dążą do połączenia indywidualnych oczekiwań użytkowników wywrotek z technologicznymi możliwościami. Celem jest spełnienie dzisiejszych i przyszłych wymagań klientów. Kompromis pomiędzy wagą a wytrzymałością zachowano w aluminiowych zabudowach KH-KIPPER.

Do produkcji tylnozsypowych zabudów aluminiowych KH-KIPPER używa się wysokogatunkowego i trudnościeralnego aluminium. Przy podłodze 8 mm i burtach 6 mm taka skrzynia z ramą i plandeką Marcolin waży zaledwie 2 500 kg. Waga stalowego odpowiednika z podłogą 5 mm i burtami 4 mm sięga średnio 3,9 – 4 t. Charakterystyczny kształt skrzyni zapobiega pozostawaniu przewożonego materiału wewnątrz przestrzeni ładunkowej oraz skraca czas rozładunku.

Przeznaczona do transportu sypkich materiałów wywrotka, została wyposażona w elektryczny, zdalny system zwijania plandeki Marcolin na ścianie czołowej zabudowy. Zwiększającym bezpieczeństwo elementem wyposażenia jest kamera cofania, która uruchamia się automatycznie po włączeniu wstecznego biegu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!