Turniej Armwrestling na Motor Show Truck

11 kwietnia 2017, 9:22

Pojedynek braci i wielki debiut to główne wydarzenia imprezy Poznań Motor Show Truck.

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Poznaniu wygrał Piotr Bartosiewicz, a najsilniejszym kierowcą zawodowym został debiutant – Marcin Skiba. Zdobył on tytuł i puchar Strong Trakera, ale również zajął wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się pomiędzy zawodnikami profesjonalnie trenującymi armwrestling. Turniej był jedną z atrakcji Poznań Motor Show Truck i zgromadził kilkudziesięciu zawodników oraz tysiące widzów.

Zawody Mobil Delvac Strong Traker wróciły po roku do Poznania w odświeżonej formule. Walki przy stole poprzedziły nowe konkurencje z ciężarami o wadze 14 i 50 kg. Pierwsza konkurencja (Armlifting) polegała na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Atrakcyjność próby siłowej wynikała z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę. W drugiej konkurencji (Waga Płaczu) zawodnik musiał jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14 kg na wyprostowanych rękach trzymanych poziomo.

Turniej został rozegrany w kategorii Open, więc jego uczestnikami mogli być wszyscy pełnoletni fani czterech kółek. Wśród nich był Marcin Skiba:

– Ciężarówkami jeżdżę kilkanaście lat, a w zawodach Mobil Delvac startowałem po raz pierwszy. Na co dzień nie trenuję, na rękę siłowałem się może kilka razy wieczorową porą. Do Poznania przyjechałem z rodziną i przypadkowo natknąłem się na turniej.

Debiutant nie krył zaskoczenia wysoką lokatą i tytułem Strong Trakera. Podobnie swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał kilka lat temu Marcin Dudek. Najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker debiutował jako amator, by następnie wywalczyć sukces w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu oraz reprezentować kraj podczas Mistrzostw Świata tej dyscypliny w Malezji.

– Dalszy wzrost zainteresowania turniejem bardzo cieszy. Zaskakujące, że do finału nie awansowali utytułowani zawodnicy, między innymi zeszłoroczni finaliści – Alex Kurchecha i Weldemar Neryng. To pokazuje, że w przygotowaniach należy bardzo dużo uwagi poświęcić konkurencjom eliminacyjnym – mówi Tomasz Proc, sędzia.

W decydującej walce w kategorii Open zmierzyli się bracia, Dawid i Piotr Bartosiewiczowie.

– Armwrestling trenuję od 13 lat, a na moim koncie jest 15 tytułów Mistrza Polski. Na turniej Mobil Delvac przyjechała mocna obsada, ale koledzy nie przetrwali Wagi Płaczu . Rzadko walczę z bratem, więc sobotni pojedynek na pewno ucieszył moich największych kibiców – mówi Piotr Bartosiewicz, zwycięzca klasyfikacji generalnej, który na co dzień trenuje w klubie z Choszczna.

Mobil Delvac Strong Traker na Poznań Motor Show Truck 2017 – wyniki:

1. Piotr Bartosiewicz
2. Dawid Bartosiewicz
3. Marcin Skiba (kat. C, Strong Traker)
4. Daniel Słomka
5. Marcin Dudek
6. Remigiusz Junik
7. Adam Urbański
8. Wiesław Rzanny
9. Bartosz Łoboda
10. Daniel Kępa
11. Paweł Bąk
12. Bartosz Peciak

Historia Mobil Delvac Strong Traker

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów.  Zaskakujące, że do finału nie awansowali utytułowani zawodnicy, między innymi zeszłoroczni finaliści – Alex Kurdecha i Waldemar Neryng.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!