Rozwiązujemy problemy kadrowe w motoryzacji

14 kwietnia 2017, 14:49

Studenci Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej poszukują miejsca do odbycia praktyk dyplomowych. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych zaangażowało się w pomoc w znalezieniu im odpowiedniego miejsca do rozpoczęcia kariery zawodowej.

– Brak wykwalifikowanych pracowników stanowi obecnie znaczny problem dla przemysłu i rynku motoryzacyjnego. W ramach działań podejmowanych przez SDCM, mających na celu poprawę tej sytuacji, oprócz prac na poziomie ministerialnym, aktywnie współpracujemy również między innymi z Wojskową Akademią Techniczną. Kierunki studiów tej uczelni przygotowują kandydatów do pracy w branży motoryzacyjnej do rozpoczęcia kariery zawodowej. W niedalekiej przyszłości mogą oni zostać cennymi pracownikami zarówno dla producentów części motoryzacyjnych, dystrybutorów, jak i warsztatów.- tłumaczy prezes SDCM, Alfred Franke.

Aktualnie miejsc do odbycia praktyk dyplomowych w regionie województwa mazowieckiego poszukują studenci pierwszego stopnia, po III roku studiów, Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej. Wydział ten kształci studentów następujących specjalności:

  • logistyka w motoryzacji,
  • logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych,
  • mechatronika i diagnostyka samochodowa.

W programie ww. kierunków, przewidziana jest czterotygodniowa praktyka w przedsiębiorstwie związanym z kierunkiem studiów, której celem jest poszerzenie wiedzy o zagadnienia praktyczne oraz zapoznanie się z potencjalnym przyszłym pracodawcą, jego potrzebami i wymaganiami.

Firmy, które chciałyby zaoferować studentom praktyki, proszone są o kontakt z biurem SDCM (biuro@sdcm.pl, tel. 0 22 773 00 18). Termin zgłoszeń wydłużono do 24. kwietnia.

– Doświadczenia z tego typu akcji pokazują, że często po zakończeniu edukacji, absolwent, swoje pierwsze kroki kieruje do firmy, w której umożliwiono mu odbycie ciekawych praktyk.- dodaje Franke z SDCM.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!