Scania notuje wzrost sprzedaży hybryd

19 kwietnia 2017, 15:33

Liczba hybryd oraz pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, które dostarczyła Scania w 2016 roku wzrosła o 40 proc. Rośnie też zapotrzebowanie na towarzyszące im produkty i usługi.

W 2016 roku sprzedano blisko 5 000 pojazdów Scania tego typu. Co więcej, w tym samym okresie prawie 40 000 kierowców wzięło udział w szkoleniach z ekonomicznej jazdy, organizowanych przez ekspertów Scania. Oznacza to 30 proc. wzrost mierzony rok do roku.

 

 

– Rośnie zapotrzebowanie zarówno na pojazdy, które wspierają rozwój zrównoważonego transportu jak i na usługi wspomagające właścicieli flot w ograniczaniu zużycia paliwa, śladu węglowego oraz kosztów. Zrównoważony rozwój i zyskowność idą w parze. – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

Program „Ecolution by Scania” to kolejny obszar, w którym zanotowano znaczne zainteresowanie przewoźników. Udział w programie pozwala na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 we flocie przeciętnie o 12 procent. Liczba kontraktów „Ecolution by Scania” podpisanych w 2016 roku wzrosła o 37 procent. w stosunku do 2015 roku i przekroczyła 2 700.

W ciągu minionych 25 lat eksperci Scania zaproponowali wiele praktycznych rozwiązań transportowych opartych o biopaliwa. W ofercie firmy znajduje się jedna z największych na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!