Euro Trailer Mega Rail premierą na targach w Monachium

24 kwietnia 2017, 13:46

Jedną z atrakcji tegorocznych targów Transport Logistic w Monachium będzie naczepa Kögel Euro Trailer Mega Rail. 

Prezentowana w Atrium, przy Wejściu Wschodnim, na stoisku nr 312 w hali A6, naczepa będzie głównym punktem oferty Kögel. Goście targów oprócz rozszerzonej oferty serwisowej w zakresie naczep będą mogli zapoznać się z systemem telematyki do naczep o nazwie Kögel Telematics oraz nową osią do naczep Kögel Trailer Axle (KTA). Eksperci rynku wtórnego na stoisku udzielą informacji na temat usług Kögel Full Service, pomocy drogowej Kögel oraz oryginalnych części zamiennych Kögel. Poza tym w czasie trwania targów klienci Kögel będą mogli skorzystać z wielu ofert specjalnych dostępnych w wymienionych kategoriach.

Kögel Euro Trailer Mega Rail

Kögel zaprezentuje naczepę Mega przedłużoną o 1,3 metra – Euro Trailer Mega Rail z wyposażeniem RoRo. Naczepa ta ma pojemność ładunkową wynoszącą ok. 111 m³ i może pomieścić łącznie 37 europalet. Dzięki temu ma ona o cztery miejsca paletowe więcej niż standardowa naczepa typu Mega. Wynikają z tego rozmaite korzyści ekologiczne i ekonomiczne: oszczędność do dziesięciu procent paliwa, emisja CO2 mniejsza nawet do dziesięciu procent, multimodalność i uniwersalne dopuszczenie do ruchu publicznego. Dzięki nowym wymaganiom prawnym w Niemczech, ta przedłużona naczepa Mega może być stosowana również w transporcie intermodalnym.

Kögel Lightplus: zwiększona ładowność

Na stoisku zaprezentowana będzie również naczepa Kögel Lightplus, w której rama i zabudowa zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem ładowności i wagi. Dzięki nowym profilom zewnętrznym możliwe jest zamocowanie ładunku w obrzeżu ramy Vario-Fix, również w przypadku opcjonalnie zastosowanych burt. W połączeniu z podnoszonym dachem, w nowej zabudowie kłonice narożne z przodu i z tyłu są o wiele węższe, niż dotychczas. Skutkuje to obniżeniem wagi oraz dodatkowo ułatwia boczny załadunek i rozładunek.

Oś naczepowa Kögel – KTA

Od początku kwietnia oś KTA do naczep Kögel jest montowana seryjnie w wielu modelach Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool – PurFerro quality, Kögel Box i w różnych powoziach. Oś naczepowa Kögel – KTA – ma praktyczną koncepcję: oś oraz półresor zabezpiecza klamra zaciskowa skręconą dwoma strzemionami. Belka osi jest przytrzymywana od góry półresorem, a od dołu obejmą mocującą. W celu zapewnienia łatwości naprawy półresor oraz belkę osi można wymieniać oddzielnie. Wszystkie części zamienne KTA są dostępne poprzez Kögel Parts, katalog części zamiennych online oraz w nowym sklepie z częściami zamiennymi „Kögel Parts“ przy Boschstraße 25, 89079 Ulm, Niemcy.

Aplikacja Kögel Telematics

Kögel stworzył własny system telematyczny przeznaczony specjalnie do naczep tej firmy. W ten sposób klienci Kögel mogą korzystać z nowoczesnego systemu dającego dostęp w czasie rzeczywistym do danych lokalizacyjnych, chłodzenia oraz układów EBS przyczep lub naczep dzięki portalowi internetowemu Kögel. Zupełną nowością jest możliwość wglądu do tych danych przez aplikację Kögel Telematics dostępną dla telefonów i tabletów z systemem iOS. Nowa aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od dnia rozpoczęcia targów transport logistic. Wkrótce udostępniona zostanie wersja aplikacji dla urządzeń z systemem  Android.

Oferta Full Service

Kögel, na potrzeby targów Transport Logistic dostosował również swoją ofertę usługową. Producent w wielu krajach Europy zaoferuje swoim klientom optymalną ofertę usług serwisowych dostępną w formie pakietów BasicService i ProService. Pakiety te będą dostępne jako opcja dla klientów firmy Kögel.

Targi odbędą się od 9 do 12 maja 2017 w Monachium

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!