Partner kupił partnera, czyli jak Dachser przejął Johnston Logistics

26 kwietnia 2017, 11:46

Dachser nabył większościowy pakiet udziałów swojego irlandzkiego partnera – Johnston Logistic Ltd.

 

Zakup, działającego w regionie wysp brytyjskich przewoźnika, pozwoli firmie Dachser umocnić swoją pozycję i sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.

Jak mówi Michael Schilling, Dyrektor Operacyjny Działu Logistyki i Transportu Drogowego w Dachser:
– Nasi klienci w Irlandii odnoszą korzyści dzięki jednolitym usługom i normom jakości, ustalonym czasom dostarczania przesyłek oraz gęstej sieci oddziałów Dachser w całej Europie.
– Jeżeli chodzi o Johnston Logistics, nabyliśmy przedsiębiorstwo rodzinne o ugruntowanej pozycji, z którym współpracujemy i któremu ufamy już od wielu lat. Postrzegamy tę inwestycję jako ekscytującą okazję do dalszego wzmocnienia naszej europejskiej sieci. – dodaje Schilling

Początki współpracy obu firm datowane są na 2007 rok. Wtedy właśnie zagraniczne rynki stanęły dla Johnston Logistic otworem dzięki codziennym połączeniom kontynentalnym Dachster’a.

Zakupiona firma została założona w 1979 roku przez braci Alberta i Ivana Johnstonów. Spedytor szybko zyskał rolę najważniejszego gracza na Irlandzkim rynku transportowym. W momencie przejęcia zatrudniała 150 osób i posiadało magazyny, obiekty operacyjne i biurowe o łącznej powierzchni blisko 40 000 metrów kwadratowych. Ich roczne przychody za 2016 wyniosły 24 mln euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!