Kögel drugim dostawcą naczep dla Waberer’s

28 kwietnia 2017, 11:49

Waberer’s specjalizujący się w międzynarodowej spedycji całopojazdowej, po piętnastu latach współpracy z producentem naczep zdecydował się na zmianę. Rozbudowa parku pojazdów o 100 nowych naczep Kögel Mega otworzy nowy rozdział we współpracy z firmą Kögel.

Naczepy Mega Rail są przystosowane do standardowych zadań oraz transportów wielkoobjętościowych. Wysokość wewnętrzna wynosi trzy metry. Montowany seryjnie mechaniczno-hydrauliczny podnoszony dach zwiększa boczną i tylną wysokość załadunkową do ponad trzech metrów. W ten sposób możliwy jest załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet.

Naczepy Mega Rail posiadają certyfikat zgodności z DIN EN 12642 Code XL. Naczepa jest wyposażona w pasy zintegrowane z plandeką dachową, ramy w nadwoziach naczep przystosowanych do transportu multimodalnego, zintegrowane w ramie krawędzie dla chwytaków, zabezpieczenie plandeki przed chwytakami oraz specjalne osie w wersji Rail.

Naczepy mogą zostać opcjonalnie przystosowane do transportu morskiego i wodnego poprzez zastosowanie wyposażenia RoRo z zamkniętą płytą ślizgową o grubości ośmiu milimetrów, cztery pary pierścieni mocujących o nośności 12 000 kg oraz oznakowanie zgodne z normą DIN EN 29367-2. Przy ścianie przedniej zastosowano płytę stalową o grubości 2 mm oraz wysokości 1250 mm. Dach przesuwny można zwinąć od przodu do tyłu. Plandeka posiada zabezpieczenie przed wandalizmem. Polega ono na wzmocnieniu siatką z linek stalowych o gęstości 160 x 160 mm.

Wyposażeniem indywidualnym są m.in.:

  • linki plandekowe z dwoma uchwytami,
  • dwa dodatkowe rzędy kieszeni na listwy,
  • układ monitorujący ciśnienie powietrza w oponach.

W naczepach Kögel cała rama pojazdu jest chroniona technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.

– Cały personel w firmie Waberer’s stawia na innowacje i stały rozwój w zgodzie z trendami dyktowanymi przez zmieniające się potrzeby i warunki rynków. Także nasi partnerzy, tacy jak Kögel swoją fachową wiedzą codziennie przyczyniają się do naszego rozwoju – mówi Ferenc Lajkó, CEO w Waberer’s International.

– Cieszymy się również z tego, że dzięki rozbudowanej flocie będziemy mogli zaoferować nasze zaawansowane rozwiązania w całej Europie. – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!