Michelin bez zbędnych oporów

16 maja 2017, 9:37

MICHELIN X LINE Energy to nowa linia opon na wszystkie osie. Klasa oporów toczenia AAA oznacza, że cały zestaw wyposażony w takie ogumienie będzie spalał nawet do 1 litra paliwa mniej na odcinku 100 km. Wszystko to przy zachowaniu niezmienionej trwałości opony.

Za oszczędnościami wynikającymi z użytkowania opon Michelin linii X LINE Energy przemawiają dane pochodzące od producenta oraz opinie użytkowników ogumienia. Szczególnie, jeśli przyjrzeć się transportowi dalekobieżnemu.

Michelin X LINE Energy o klasie toczenia AAA, pozwalają ponadto obniżyć emisję dwutlenku węgla o 2,66 kg / 100 km. Referencyjne ogumienie do pomiarów spalania i emisji CO2 to poprzednie opony z tej rodziny, z pewną drobną różnicą w oporze toczenia (BBA).

Zmniejszone tarcie na styku ogumienia i asfaltu daje oszczędności rzędu 1610 euro w pierwszym cyklu użytkowania opony, zanim poddana zostanie pogłębianiu i bieżnikowaniu. Co ciekawe, w parze z redukcją oporów toczenia zachowane zostają pozostałe parametry ogumienia, jak przebieg, czy bezpieczeństwo użytkowania.

Rodzina X LINE Energy o klasie AAA to opony na wszystkie osie (prowadzącą, napędową i wleczoną). Do ich produkcji zastosowano innowacyjne technologie. Jedna z nich polega na użyciu do wulkanizacji rzeźby bieżnika form wydrukowanych w technologii 3 D. Dzięki czemu regeneruje się on z każdym kilometrem, zapewniając optymalną przyczepność w każdych warunkach przez cały okres jej użytkowania. Ubywające warstwy ogumienia odsłaniają rowki położone głębiej.

Nowa generacja opon to także pierwsze ogumienie, które posiada w mieszance bieżnika krzemionkę, której właśnie zawdzięczamy redukcję oporów toczenia i oszczędności w spalaniu paliwa.

Aby zapewnić oponie odpowiednią żywotność i wytrzymałość nawinięto na nią wzdłużnie do osi toczenia nawet 400 metrów stalowego oplotu (tech. Infinicoil), zwiększając w ten sposób nośność ogumienia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!