Continental TractorMaster ma nowy rozmiar

23 maja 2017, 21:33

Ogumienie z gamy TractorMaster montowane jest radialnie i wyróżnia się dobrą trakcją, niskim poziomem hałasu i wysokimi przebiegami. Teraz dostępny jest nowy rozmiar opony 280/75 R 22.5

Ogumienie w nowym rozmiarze przeznaczone jest do montażu w maszynach przewożących ładunki wielkogabarytowe w morskich portach handlowych. Aby zapewnić bezpieczeństwo i nieprzerwaną pracę w portach morskich Continental wprowadza na rynek nową oponę przemysłową, zdolna znieść ekstremalne obciążenia.

Jak powiedział Juliana Alexander, kierownik ds. produktu w dziale opon przemysłowych Continental:
– Projektując nową oponę ściśle współpracowaliśmy z klientami świadczącymi usługi z zakresu przeładunku towarów w portach morskich, które są jednym z najważniejszych punktów w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Ich doświadczenie i wiedza pomogły nam opracować nowy rozmiar opony gamy TractorMaster, idealny do ciągników terminalowych i RORO używanych w dużych portach nadmorskich.

Duże obciążenia, jakim poddawane są opony przemysłowe w trakcie częstych hamowań i nagłych zmian kierunku w toku rozładunku kontenerów, powodują szybkie zużywanie ogumienia. Dlatego projektujący je inżynierowie położyli nacisk przede wszystkim na wytrzymałość i odporność na przebicia. Wyjątkowo głęboki bieżnik wyżłobiony w oponach z gamy TractorMaster zapewnia lepszą stabilność.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!