Nowa Scania we flocie Wichot

7 czerwca 2017, 13:17

Trzy pojazdy Scania S580 nowej generacji zasilą flotę Wichot. Firmy współpracują od 2016 roku, w wyniku udanych testów zestawów Scania w ramach programu „Zawsze na czele”.

 

Andrzej Wichot, właściciel firmy zdecydował się na zakup pojazdów S580B6X2LB, wyposażonych w silnik V8 oraz najwyższą kabinę z płaską podłogą. To pierwsze pojazdy Scania nowej generacji we flocie Wichot. Samochody będą wykorzystywane w transporcie międzynarodowym na trasie Polska – Hiszpania. Wydanie odbyło się w pierwszych dniach czerwca we wrocławskim oddziale Scania.

Pojazdy zostały zamówione w pakiecie „Ecolution by Scania” na 1 mln kilometrów przebiegu. Pakiet „Ecolution by Scania” to połączenie technologii i usług, przyczyniających się do zwiększenia efektywności wykonywanego zadania transportowego poprzez obniżenie zużycia paliwa we flocie. Rozwiązania Scania dostępne w ramach pakietu obniżają koszty eksploatacji oraz ograniczają uciążliwość dla środowiska naturalnego.

Należy do nich specyfikacja pojazdu, zoptymalizowana pod kątem niskiego zużycia paliwa oraz odpowiednia opieka serwisowa. Istotnym elementem „Ecolution by Scania” jest również program
szkolenia kierowców. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy kierowcy oraz kontrolą zużycia paliwa, pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów, które stają się bardziej ekologiczne.

– Wydanie pojazdów Scania dla firmy Wichot jest dla nas wyjątkowe z dwóch powodów. Przede wszystkim wynika ze szczególnej specyfikacji i mocy pojazdów. Po drugie, bardzo cieszy nas, że współpraca z Wichot nabiera rozpędu i opiera się na zadowoleniu klienta z rezultatów spalania i jakości pojazdów Scania, które miał okazję testować – komentuje Paweł Dorosz, przedstawiciel handlowy Scania Wrocław.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!