Renault Trucks we flocie UT Sobańscy

7 lipca 2017, 14:36

W autoryzowanym serwisie Renault Trucks: Serwis Józef Skrzypa w Sycewicach koło Słupska, 22 czerwca odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego klucza firmie UT Sobańscy. Przedstawiciele pomorskiej firmy odebrali 10 czerwonych Renault Trucks T Sleeper Cab.

To kolejny zakup pojazdów Renault Trucks przez tego przewoźnika. W marcu bieżącego roku wydano 10 podobnych ciągników, a w 2016 roku – 20 sztuk. Tym samym, we flocie Sobańskich będzie teraz jeździło 40 „renówek”.

Renault Trucks T Sleeper Cab, z kabiną o średniej wysokości, to uniwersalne ciągniki, mogące służyć zarówno w transporcie krajowym jak i międzynarodowym. Uznawane są za następców Renault Premium. W porównaniu z ciężarówkami poprzedniej generacji mają obszerniejszą kabinę. Są napędzane 11-litrowym silnikiem Euro VI o mocy 460 KM, rozwijającym maksymalny moment obrotowy 2.200 Nm. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem zautomatyzowanej skrzyni Optidriver.

Odebrane ciągniki będą eksploatowane w formie trzyletniego najmu. Nabywcy skorzystali z oferty fabrycznego finansowania RTFS (w ramach Volvo Financial Services). Rata najmu, oprócz podstawowego finansowania, zawiera pełne ubezpieczenie pojazdu, podatek drogowy, pełen kontrakt serwisowy, Renault Trucks Assistance i ubezpieczanie kosztów pojazdu zastępczego. Taka forma finansowania staje się coraz bardziej popularna, do tego stopnia, że firma Sobańscy już teraz wszystkie kontrakty związane z pozyskaniem pojazdów realizuje w takiej postaci.

– Nabywcy szczególnie zależało na uzyskaniu dużej ładowności.  Dzięki odpowiedniej konfiguracji uzyskaliśmy masę własną ciągników na poziomie 7.297 kg wraz z paliwem i kierowcą, podczas gdy normalna waga takiego pojazdu to około 8 ton. To efekt zastosowania jednego, aluminiowego zbiornika paliwa, ale także lżejszego siodła i aluminiowych komponentów, jak np. zbiorniki powietrza. Każdy pojazd wyposażony jest w tempomat elastyczny, rozpoznający ukształtowanie terenu, który sam dobiera prędkość pojazdu, w celu redukcji zużycia paliwa. – powiedział przedstawiciel Renault Trucks, Piotr Trapp.

Jednym z priorytetów w wyborze wyposażenia dodatkowego była klimatyzacja postojowa do wszystkich aut. Komfort kierowcy w kabinie zapewnia też m.in. wygodny fotel, składana w półkę górna leżanka, spora lodówka, elektronicznie sterowana klimatyzacja, system audio, interfejs głośnomówiący, czyli łączność za pośrednictwem bluetooth telefonu z radiem i skórzana kierownica.

Oszczędność głównych hamulców zapewni zwalniacz Optibrake, a bezpiecznej jeździe przysłuży się system kontroli toru jazdy i zapobiegający przewróceniu (ESC).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!