Podpisz petycję dotyczącą bezpieczeństwa kierowców

18 sierpnia 2017, 14:00

Znaczny spadek bezpieczeństwa wykonywanej pracy skłonił grupę kierowców pojazdów ciężarowych do stworzenia petycji, która zostanie przekazana na ręce unijnych komisarzy. Inicjatywa rozszerza się, swój podpis można złożyć online.

fot Pixabay

Petycja ma skłonić unijne instytucje do podjęcia działań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa transportu ciężarowego.  Coraz częstsze przypadki ataków na ciężarówki ze strony grup nielegalnych imigrantów lub też zorganizowanych gangów, czynią z zawodu kierowcy profesję podwyższonego ryzyka. Władze krajów, w których najczęściej dochodzi do ataków na ciężarówki nie potrafią wypracować skutecznego rozwiązania. Autorzy petycji chcą zwrócić na to uwagę unijnej komisji do spraw transportu.

Kierowcy od dłuższego czasu domagają się odseparowania grup imigrantów od tras uczęszczanych przez pojazdy ciężarowe. W 2016 r. w regionie EMEA łupem przestępców drogowych padło ponad 2 600 pojazdów, a średnie straty wyniosły 68 000 euro. Według danych TAPA (międzynarodowej organizacji prowadzącej ewidecję takich zdarzeń) w 2016 r. odnotowane szkody były o 72% większe niż w roku 2015.

Aby złożyć swój podpis pod petycją należy odwiedzić stronę internetową: veiligheidvoorchauffeurs.petities.nl/?locale=en i postępować zgodnie z instrukcjami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!