Elektryczne Solarisy dla norweskiego przewoźnika

22 sierpnia 2017, 11:13

Pięć nowych Urbino 12 electric zasili flotę jednego z operatorów transportu publicznego w Norwegii Boreal Norge AS. Zgodnie z umową pojazdy zostaną włączone do ruchu latem 2018 roku.

12-metrowe nowe Urbino electric zakupione przez przewoźnika Boreal Norge AS zostaną wyposażone w elektryczną oś portalową ZF AVE 130 oraz napęd polskiej firmy Medcom. Energia do napędzania pojazdów pochodzić będzie z baterii Solaris High Power, o pojemności 146 kWh. Autobusy ładowane będą za pomocą złącza Plug-in, a także zamontowanego na dachu pantografu, który umożliwia ładowanie baterii podczas poruszania się pojazdu po mieście.

Nowy Solaris Urbino 12 electric został wybrany najlepszym autobusem miejskim w Europie roku 2017. Pojazdy dostarczone zostaną do Norwegii w lipcu 2018 i obsługiwać będą linię numer 10 oraz 13 w mieście Kristiansand, które położone jest na południu Norwegii.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż po długotrwałym procesie oceny ofert, to właśnie Solaris wygrał ten kontrakt. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zrealizować kontrakt dla Boreal Norge AS, który odgrywa znaczącą rolę wśród norweskich przewoźników – powiedział Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający Solaris Norge. Boreal Norge AS z siedzibą w Stavanger jest jednym z wiodących norweskich przewoźników w obszarze transportu publicznego.

Firma zarządza zarówno autobusami, tramwajami, jak i promami. Solaris obecny jest w Norwegii od 2006 roku. Po ulicach tego skandynawskiego kraju jeżdżą już 483 autobusy z logo zielonego jamnika. Jesienią tego roku firm Solaris Bus & Coach dostarczy dwa nowe Urbino 12 electric dla norweskiego przewoźnika Unibuss w Oslo, a także w tym samym czasie dwa pojazdy tego samego typu dla przewoźnika Norgebuss.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!