Strefa ciężarowa na Targach Inter Cars – szczegóły

6 września 2017, 11:30

Podczas Targów Inter Cars, w hali A, na gości wydarzenia czekać będzie strefa ciężarowa, czyli miejsce przygotowane z udziałem profesjonalistów i z myślą o profesjonalistach z tego rynku.

strefa ciężka Inter Cars targi

Po raz kolejny na Targach Inter Cars wydzielona zostanie strefa ciężarowa. Specjalne miejsce, kierowane przede wszystkim do właścicieli oraz pracowników warsztatów, zajmujących się naprawą pojazdów użytkowych, zlokalizowane będzie w hali A.

Wydzielenie strefy ciężarowej podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów to naturalna konsekwencja działań i stałego rozwoju Inter Cars. Ostatnie Targi odbyły się w 2015 roku. Od tego czasu spółka odnotowała dynamiczny rozrost swojego asortymentu ciężarowego, a szerokością oferty przegoniła konkurencję. Jednocześnie miało miejsce kilka ważnych zmian m.in. w strukturze firmy. Jedną z nich jest oddelegowanie dyrektorów regionów tylko do rynku pojazdów użytkowych. Wcześniej były to stanowiska wspólne również dla rynku osobowego.

– Samo rozdzielenie strefy ciężarowej na Targach Inter Cars jest powiązane ze strukturą sprzedażową spółki. Segment ciężarowy został wydzielony, ponieważ są w nim zupełnie inni klienci, którzy mają zupełnie inne potrzeby. W związku z tym zaistniała konieczność stworzenia oddzielnej strefy ciężarowej dla ludzi, specjalizujących się w tej branży. W naszej strukturze sprzedażowej są to też oddzielne siły: oddzielne działy na filiach, oddzielni opiekunowie regionów. Wszystko to jest zrobione stricte pod klienta ciężarowego, więc osobna strefa to konsekwencja tych działań – zauważa Piotr Nazorek.

W ciągu ostatnich 2 lat powstały również Centra Kompetencji Ciężarowej, czyli wyspecjalizowane filie, które zajmują się obsługą klientów z rynku ciężarowego.

– Dodatkowo wszystkie nasze grupy filialne starają się dążyć do standardu, wypracowanego przez strukturę sprzedaży, zgodnie z którym w filiach musi być odpowiednia liczba sprzedawców, odpowiedni poziom magazynu, przedstawiciele handlowi, menadżer zarządzający. Co ważne, nasi filianci uwierzyli w sukces związany z „ciężarówką” i widzą dużą szansę wzrostu w tym obszarze – podkreśla Damian Kostro.

W całej Polsce jest obecnie ok. 150 filii Inter Cars, które zajmują się sprzedażą asortymentu ciężarowego.

– To, że podczas najbliższych Targów organizujemy oddzielną strefę ciężarową, to także informacja płynąca na zewnątrz o tym, że rozwijamy się w tym rynku bardzo dynamicznie. Jesteśmy w tej chwili liderem w Polsce, ale wiadomo, że Targi nie są kierowane tylko do klientów krajowych, ale również do naszych filii zagranicznych i ich klientów. Wydzielenie strefy ciężarowej to dla nich sygnał, że jest to dla Inter Cars obszar ważny i na tyle duży, że należy go oddzielić, by podkreślić jego wielkość i niezależność, a także naszą, coraz większą specjalizację – podkreśla Piotr Nazorek, Dyrektor Działu Produktu RPU w Inter Cars.

16. Targi Inter Cars odbędą się w dniach 22-24 września 2017 r. na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Przez 3 dni na odwiedzających czekać będzie ok. 20 000 m2 powierzchni wystawowej i 200 wystawców. Dodatkową atrakcją będzie Inter Cars Motor Show, którego partnerami są Castrol oraz Goodyear. To niezwykłe wydarzenie, w którym weźmie udział ponad 50 zawodników z różnych dyscyplin motorsportu. W sobotę wieczorem natomiast Inter Cars zaprosi swoich gości na koncert Roztańczony PGE Narodowy. Aktualne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.targi.intercars.com.pl.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!