Strefa ciężka na targach Inter Cars

14 września 2017, 11:13

Z myślą o warsztatach, zajmujących się obsługą i naprawami pojazdów ciężkich, Inter Cars ponownie zdecydował się na utworzenie odrębnej strefy targowej, przeznaczonej wyłącznie temu fragmentowi rynku. Co warto zobaczyć w tym roku? Między innymi opisane niżej stoiska.

Continental podczas tegorocznej edycji Targów InterCars zaprezentuje nową ofertę opon do pojazdów ciężarowych. Wśród prezentowanych modeli znajdzie się m.in. ogumienie do transportu regionalnego – Conti Hybrid HS3/ HD3/ HT3. Rodzina opon Conti Hybrid to produkty charakteryzujące się wydłużonym okresem eksploatacji, znakomitą wydajnością oraz obniżeniem zużycia paliwa o 6 proc. w porównaniu do modeli poprzedniej generacji. Ponadto opony posiadają zarówno homologację M+S, jak i symbol 3PMSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu). Rodzina Conti Hybrid powinna sprostać wymaganiom klientów, którzy poszukują sprawdzonych produktów zarówno na drogi regionalne, jak i trasy szybkiego ruchu.

 

W pierwszych latach działalności firma Vanstar wytwarzała elementy układu wydechowego przeznaczone dla samochodów ciężarowych marki Star. Później oferta została poszerzona i obejmuje kompletne układy wydechowe (od tzw. normy EURO 0 do EURO 5) do wszystkich wiodących marek pojazdów użytkowych. Na stoisku firmy będzie można zobaczyć oferowane przez nią katalizatory EURO 5 na przykładzie kompletnego układu przeznaczonego do ciężarówki marki VOLVO. Firma Vanstar w swojej ofercie posiada także szeroką gamę rur cieczy, które znajdują swoje zastosowanie w układach hamulca górskiego. Na ich ekspozycji będą mogli Państwo zobaczyć wszystkie najpopularniejsze referencje tzw. rur retardera do wiodących marek samochodów ciężarowych i autobusów.

Na stoisku Schaeffler w Strefie Ciężarowej będzie można zapoznać się z zestawem FAG SmartSET. Specjaliści z firmy pokażą „na żywo” jak łatwa i szybka może być wymiana łożysk kół.

Elcamp Hsk Auto

Firma Elcamp Hsk Auto w strefie targowej na zewnątrz zaprezentuje dodatkowe wspomagające zawieszenia pneumatyczne do samochodów dostawczych i specjalistycznych firmy DriveRite – Firestone oraz VB Airsusspension, a także hydrauliczne systemy stabilizacji pojazdów na postoju EP Hydraulics. Jako producent zaprezentujemy samochód typu kamper marki Globe-Traveller. Jest to pierwsza polska marka samochodów kempingowych produkowanych seryjnie. Dla odwiedzających stoisko został przygotowany konkurs z nagrodami.

Bilsteingroup w strefie ciężarowej (stoisko 135) pokaże asortyment marki febi. Zaprezentuje głównie możliwości nowego urządzenia febi do demontażu kół samochodów ciężarowych.Urządzenie umożliwia łatwy demontaż zapieczonego koła z piasty. Wystarczy poluzować śruby koła, unieść oś, a następnie pod koło wsunąć wózek. Wtedy przychodzi kolej na ściągacz. Należy go umieścić na wysokości koła i ustawić odpowiednią wysokość przed założeniem haków na felgę. Ostatnim etapem jest dokręcenie płyty dociskowej do piasty przy pomocy gwintowanego wrzeciona do momentu aż koło zostanie oddzielone od piasty. Solidna konstrukcja urządzenia umożliwia wygenerowanie wysokiej siły przez ściągacz, dzięki czemu można zdemontować nawet najbardziej zapieczone koła. Przy pomocy wózka zdemontowane koło można wysunąć bez najmniejszego wysiłku. Przy pomocy tego samego wózka koło można ponownie zamontować – szybko i w wygodny sposób.

Highway International Sp. z o.o. zajmie stoisko nr 132. Partner producentów OE i największych dystrybutorów części do samochodów ciężarowych pokaże chłodnice marki TitanX. Od 2010 roku chłodnice TitanX są montowane u zwycięzców konkursu „International Truck of the Year”, m.in. Scania S czy Iveco EuroCargo. Dodatkowo będzie można zapoznać się z ofertą produktową rdzeni na wymiar przygotowywanych pod indywidualne zamówienie. Dzięki powstaniu w Polsce oddziału produkcyjnego Highway International jest w stanie zaoferować klientom dostawę rdzeni na wymiar w ekspresowym czasie. W ciągu maksymalnie 2 dni roboczych firma dostarczy zamówione rdzenie o konkretnym wymiarze. Na stoisku można też będzie obejrzeć inne produkty z oferty Highway International jak: sprzęgłą wiskotyczne, dmuchawy i regulatory, kondensatory, parowniki, zbiorniki wyrównawcze.

Na targach Inter Cars Pewag zaprezentuje przykładowy egzemplarz łańcuchów, w rozmiarze pewag norweskie L 10 8 STD pasujący na oponę o rozmiarze 315/70-22,5. Jest on stosowany do jazdy w bardzi trudnych warunkach. Łańcuchy z kolcami wykonane są z drutu o średnicy 8 mm posiadające w zależności od rozmiaru, od 24 do 27 sekcji poprzecznych.

Podczas tegorocznych targów Inter Cars firma Valeo zaprezentuje ofertę swoich produktów dedykowanych dla segmentu pojazdów osobowych i ciężarowych. W strefie ciężarowej będzie można zapoznać się min. z ofertą sprzęgieł, zestawów sprzęgieł dedykowanych do samochodów ciężarowych EURO 6, okładzinami ciernymi typu F510-F830 stosowanymi w tarczach sprzęgłowych, nowej gamy produktowej klocków hamulcowych czy wycieraczek SWF.

Stoisko marki Exide będzie mieściło się w strefie części, jednak nie zabraknie na nim ciężarowego akcentu. StrongPRO  jest najnowszym akumulatorem Exide do pojazdów ciężarowych. Został wyprodukowany w technologii HVR® najnowszej generacji (wysoka odporność na wibracje) oraz w technologii Carbon Boost® (inteligentne rozwiązanie Exide przyspieszające redukcję siarczanów i ładowanie, a także wydłużające żywotność akumulatora). Odkąd wprowadzono zbiornik AdBlue, wspomagający dostosowanie pojazdów ciężarowych z silnikami diesla do wymagań regulacji EURO 6, wielu producentów samochodów ciężarowych przeniosło akumulator do tylnej części nadwozia, gdzie narażony jest na zwiększone wibracje mogące powodować jego awarie. Dlatego Exide stworzył unikalną technologię HVR®, która zabezpiecza akumulator przed wstrząsami i niweluje możliwość awarii, a akumulatorowi StrongPRO pozwala przejść ekstremalne testy wibracji V4 (zgodnie z nowym europejskim standardem EN 50342-1 (2015)). Jest to jeden z pierwszych tego typu akumulatorów na rynku.

MS Motorservice International jest dystrybutorem marek Kolbenschmidt, Pierburg , BF Original oraz TRW Engine components. Na 16. Targach Intercars firma zaprezentuje swoje produkty takie jak tłoki, panewki, różnego rodzaju pompy, ale również filtry, zawory silnikowe oraz ECU pomp paliwa, które są nowością w ofercie. Na stoisku 137 w hali A klienci będą mogli dowiedzieć  się więcej o produktach, materiałach technicznych oraz wziąć udział w krótkim badaniu, które pozwoli firmie MS Motorservice dostosować swoją stronę internetową do potrzeb klientów.

Diesel Technic na targach Inter Cars zaprezentuje ofertę marek DT Spare Parts oraz SIEGEL Automotive. Na stoisku nr 124 będzie można znaleźć części DT wybrane z pośród ponad 35 000 produktów z oferty. Części DT są objęte 24-miesięczną gwarancją. Marka SIEGEL oferuje części w wariancie ekonomicznym – o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny. Oferowane produkty objęte są 12-miesięczną gwarancją. Gama obejmuje części nadwoziowe i elementy kabiny, asortyment oświetleniowy i elektryczny.

Zwiedzający stoisko będą mieli możliwość poznania oferty oraz bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy.

Firma DAYCO zaprasza na stoisko 156 w hali A (wejście nr 2). Zaprezentowana zostanie między innymi:

  • oferta pasków wieloklinowych wraz z technologiami stosowanymi w ostatnich silnikach grupy PSA (m.in. paski EPDM z białą powłoką powierzchni rowków),
  • szeroka oferta zestawów rozrządu z i bez pompy wody, wraz z paskiem HT (High Tenacity) montowanym w wielu pojazdach na OE,
  • pompy wody – nowości w ofercie.

Atrakcją stoiska będzie silnik FORD 1.8 TDCI, w którym zastosowano m.in. nietypowy pasek pracujący w oleju – dostępny w zestawie KBIO01. Szczegółowych informacji na temat produktów i technologii DAYCO udzielać będą wysokiej klasy managerowie:

  • Laura Giacomini – National Sales Manager Central East Europe
  • Krzysztof Siekierski – Area Sales Manager Poland and Baltics Aftermarket Division
  • Gianluca Fantozzi – Technical Department Manager

Dodatkowo firma DAYCO przygotowała dla zainteresowanych Gości targowych:

  • szkolenie techniczne / Termin szkolenia: 23.09.2017 g. 12:15/,
  • interaktywną grę z nagrodami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!