Pierwsza gama opon radialnych Continental

21 września 2017, 10:46

Continental wprowadził do oferty pierwsze opony radialne premium – modele opon Tractor70 oraz Tractor85 – przeznaczone do maszyn i pojazdów rolniczych.

Continental posiada ponad 70-letnie doświadczenie w produkcji opon rolniczych. Pierwsza opona do holowników została wyprodukowana w 1928 roku, natomiast do 2004 roku opony radialne produkowano w czeskiej miejscowości Otrokovice.

Continental ponownie rozpoczął działania na rynku ogumienia dla pojazdów rolniczych oferując wysokiej jakości produkty pod własną marką. W ciągu ostatnich kilku lat sukcesywnie poszerzaliśmy ofertę opon specjalistycznych – od opon do pojazdów portowych, przez ogumienie do robót ziemnych, po ofertę opon rolniczych do użytku w terenie – powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu Continental AG oraz szef działu opon Continental.

Tractor70 i Tractor85 są to dwie standardowe opony Continental do ciągników, które charakteryzują się większą wytrzymałością, jednocześnie zapewniając komfort jazdy oraz dobrą trakcję. W obu oponach zastosowano technologię stopki, a także wykorzystano innowacyjny nylon, który oczekuje na przyznanie patentu „N.flex”. Opony zostały opatrzone etykietą „Engineered for Efficiency”, która oznacza, że zostały zaprojektowane pod kątem poprawy osiągów maszyn i pojazdów rolniczych oraz jakości ich pracy przy jednoczesnym ograniczeniu wykorzystywanych zasobów. Oferta opon radialnych Continental ma zostać poszerzona do 2019 roku do łącznie 100 rozmiarów.

Wraz z wprowadzeniem na rynek serii opon Tractor70 i Tractor85, Continental rozpoczął produkcję opon rolniczych w zakładzie w portugalskim Lousado. Jest to jedna najnowocześniejszych fabryk opon, do której przylega także zakład produkujący ogumienie do samochodów osobowych oraz ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym opony są poddawane testom jakościowym i rozwijane kolejne generacje ogumienia. Inwestycje związane z produkcją opon radialnych przeznaczonych do pojazdów rolniczych w zakładach w Lousado są częścią strategii Vision 2025, która została wdrożona w 2011 roku i stanowi dla Działu Opon Continental podstawę planowania strategicznego, umożliwiając systematyczny postęp technologiczny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!