Goodyear przejmie frimę Ventech Systems

21 września 2017, 11:29

Goodyear przejmie od spółki Grenzebach Maschinenbau firmę Ventech Systems, firmę specjalizującą się w dziedzinie technologii zautomatyzowanej kontroli stanu opon.

Ventech Systems z siedzibą w Dorsten w Niemczech, dostarcza innowacyjne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej. Firma powstała w 2006 roku. Oferuje zautomatyzowany system kontroli stanu opon, który mierzy ciśnienie w oponie, głębokość bieżnika oraz ciężar pojazdu. System jest stosowany w autobusach, samochodach ciężarowych, osobowych i innych pojazdach.

Przez ostatnie trzy lata, pion Goodyear Proactive Solutions współpracował z Ventech Systems nad zintegrowaniem ich systemu gromadzenia i analizy danych z naszym systemem zarządzania flotą. – powiedział Christopher Helsel, wiceprezes Goodyear i dyrektor ds. technicznych.

Nasi klienci zareagowali bardzo pozytywnie, dlatego uważamy to za doskonałą okazję do poszerzenia zakresu usług i oferty dla klientów. – dodaje.

Goodyear i Ventech Systems to firmy kierujące się innowacyjnością. – powiedział Andreas Pietsch, dyrektor generalny Ventech Systems.

Pozycja rynkowa Goodyeara umożliwi Ventech Systems dalszy rozwój na globalnym rynku. Cieszymy się z możliwości wsparcia klientów tego uznanego na rynku producenta opon naszą wyjątkową technologią, która optymalizuje procesy, wydajność biznesową i poprawia bezpieczeństwo na drodze. – dodaje.

Utrzymywanie opon pojazdów ciężarowych w dobrym stanie technicznym jest jednym z najważniejszych czynników ograniczania przestojów flot komercyjnych i zmniejszania całkowitego kosztu działalności operacyjnej.

W ubiegłym roku Goodyear wprowadził Goodyear Proactive Solutions w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki jako pełny system zarządzania flotą, który pomaga operatorom flot zwiększać bezpieczeństwo pojazdów i całej floty, zmniejszać zużycie paliwa, ograniczać emisję spalin i wprowadzać cyfryzację flot.

Przejęcie Ventech Systems wzbogaci komercyjną ofertę Goodyear Proactive Solutions o wydajny, przyjazny użytkownikowi, system usług w układzie pętli zamkniętej, który pozwoli operatorom flot mierzyć ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika i ciężar wszystkich pojazdów przy każdym wjeździe i wyjeździe z bazy.

Poza ofertą mobilnego zarządzania oponami i flotami dostępną w ramach Goodyear Proactive Solutions, amerykański koncern współpracuje również z producentami samochodów nad technologią przekazywania informacji o stanie opon do systemów kontroli pojazdów, co ma poprawić bezpieczeństwo i osiągi. Znajduje to już zastosowanie w praktyce, czego potwierdzeniem jest współpraca Goodyeara z firmą Tesloop. Amerykański producent opon wyposaży flotę przewoźnika, świadczącego usługi pasażerskich przewozów międzymiastowych wyłącznie elektrycznymi samochodami marki Tesla, w bezprzewodowe czujniki w oponach, które poprawią sprawność rozwijającej się floty.

Transakcja zostanie przeprowadzona w czwartym kwartale. Biznes i technologia zostaną zintegrowane z Goodyear Proactive Solutions.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!