Mobilny serwis opon – jak wyposażyć pojazd?

21 września 2017, 11:37

Mobilny serwis opon to pomysł na biznes, zyskujący coraz większą popularność. Planując tego rodzaju działalność należy zmierzyć się z kwestią optymalnego wykorzystania przestrzeni w pojeździe, aby zmieściły się tam wszystkie potrzebne komponenty, z których niektóre wykazują dość pokaźne gabaryty, na przykład kompresor, montażownica, wyważarka… 

Należy rozsądnie gospodarować przestrzenią wewnątrz pojazdu, aby  nie zagracić jej niepotrzebnie. Zaproponujemy Państwu nowoczesne rozwiązania, umożliwiające ergonomiczne gospodarowanie przestrzenią.

Pokaźną część przestrzeni trzeba zazwyczaj przeznaczyć na urządzenie do montażu i demontażu koła. Znakomitym rozwiązaniem jest przeniesienie tego procesu poza pojazd, jak w przypadku montażownicy BEST TM-26. Ramię montażownicy wysuwa się na zewnątrz samochodu poprzez drzwi boczne lub tylne w pojeździe i tam operator wygodnie może przeprowadzić całą procedurę. Po zakończeniu pracy, ramię montażownicy chowa się z powrotem do środka. Co ważne, w przypadku braku zasilania, ramię można schować za pomocą pompy ręcznej.

Kolejnym rozwiązaniem, które Państwu zaproponujemy, jest całkowite wyeliminowanie wyważarki, która jest zazwyczaj urządzeniem o sporych gabarytach. Zamiast niej, można zastosować przystawkę do montażownicy ciężarowej CEMB PAGURO, która znakomicie spełnia rolę wyważarki, nie wykorzystując cennej powierzchni. Urządzenie to zostało zaprojektowane przez właściciela sieci serwisów mobilnych, borykającego się z ciągłym niedostatkiem miejsca. Projekt zyskał uznanie firmy CEMB i został wdrożony do produkcji.

Jak działa przystawka PAGURO? Najpierw należy zamontować przystawkę PAGURO na szczękach montażownicy, co trwa zaledwie parę minut. Następnie zamocować na niej koło i docisnąć za pomocą uchwytu do kół ciężarowych. Dzięki standardowej funkcji montażownicy, przystawka PAGURO wraz z kołem zostaje podniesiona w górę. Dalsza część procesu wyważenia koła przebiega podobnie jak na standardowej wyważarce.

Szczegółowe informacje na stronie: www.swistowski.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!