Turniej armwrestlingu na targach Inter Cars

29 września 2017, 21:10

Rekordowa liczba uczestników, obecność wielkokrotnych Mistrzów Polski w armwrestlingu oraz emocjonujący finał w metalowej klatce – tak można podsumować sobotnic na 16. targach Inter Cars w Warszawie.

Tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki obronił Alex Kurdecha, ale wśród najlepszych znaleźli się również debiutanci, którzy pod PGE Narodowym porazili konkurentów doskonałą techniką i siłą chwytu. Poza armwrestlingiem w strefie Mobil odbywały się pokazy tańca nowoczesnego z elementami cage fitness oraz konkursy.

Turniej Mobil Delvac Strong Traker – zawody kierowców w siłowaniu na rękę – był otwarty dla każdego dorosłego uczestnika targów Inter Cars. Jak podkreśla Tomasz Proc, licencjonowany sędzia, frekwencja tej edycji konkursu była oszałamiająca.

Ilość chętnych do udziału w eliminacjach bardzo nas zaskoczyła i wymagała od sędziów pracy równoległej na dwa stopery. W kolejce do ciężarów stali zarówno mechanicy, kierowcy ciężarówek i znane twarze polskiej sceny armwrestlingowej. Chętnych do rywalizacji było więcej niż czasu przeznaczonego na eliminacje. – mówi Tomasz Proc.

Pokaz siły przed publicznością

Pierwsza konkurencja (armlifting) wymagała od zawodników żelaznego chwytu dłoni. Zadaniem było jak najdłuższe utrzymanie jednorącz ciężaru o masie 50kg. Najlepszy wynik, 64 sekundy, uzyskał Mirosław Murdzek. Druga konkurencja w turnieju Mobil Delvac polegała na utrzymaniu ciężaru o wadze 14 kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni. Zwycięzcą tej próby siłowej z wynikiem 124 sekund został Wiesław Rzanny. Wśród odwiedzających targi Inter Cars znalazły się również osoby o ponadprzeciętnej krzepie, które brały udział w turnieju bez specjalnego przygotowania i osiągnęły sukces. Jednym z nich był Józef Cieśla, który eliminacje zakończył na 3. miejscu na ponad 70 zawodników i tym samym awansował do finału.

Dwóch mistrzów na podium

Finał Mobil Delvac Strong Traker w formie walk bezpośrednich przy stole pokazał, że prawdziwą siłą zawodnika jest doskonała technika. 12 najlepszych rywalizowało w metalowej klatce, która w weekend była również sceną dla tancerzy grupy VOLT z Egurrola Dance Studio. Obie atrakcje przyciągnęły na stoisko Mobil bardzo wielu gości. Finał Mobil Delvac Strong Traker zdominowało trzech zawodników. Marcin Lachowicz – wielokrotny Mistrz Polski w armwrestlingu, który w zawodach Mobil Delvac startował po raz pierwszy. Daniel Słomka, który swoją przygodę z armwrestlingiem zaczął wiele lat temu właśnie od zawodów tej serii oraz Alex Kurdecha – zwycięzca Pucharu Najsilniejszego Polaka 2015, 2016. Właśnie on został laureatem turnieju pod PGE Narodowym oraz zdobył tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, czyli najsilniejszego kierowcy ciężarówki w Polsce.

Wyniki turnieju Mobil Delvac Strong Traker na 16. Tragach Inter Cars

 1. Alex Kurdecha
 2. Marcin Lachowicz
 3. Daniel Słomka
 4. Patryk Szymaniak
 5. Wiesław Rzanny
 6. Sławomir Błaszyk
 7. Mirosław Murdzek
 8. Paweł Cieśla
 9. Piotr Rzeszótko
 10.  Przemysław Tomaszewski
 11.  Marcin Bulicz
 12.  Dariusz Bąk

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!