Przybywa siłowni dla kierowców na MOP-ach

17 października 2017, 12:58

Od niedawna można poćwiczyć na siłowniach pod chmurką w Miejscach Obsługi Podróżnych w Polsce. Do MOP-ów Machnacz i Lubień dołączają właśnie kolejne lokalizacje wyposażone w parki treningowe Fundacji Truckers Life.

Kierowcy w trakcie przerwy w podróży mogą zadbać o swoją kondycję w Nowostawach, a już niedługo także w Miejscach Obsługi Podróżnych Młyński Staw i Halemba. Nowe obiekty są częścią ponad siedemdziesięciu parków treningowych Fundacji Truckers Life.

Obecność siłowni dla kierowców na MOP-ach z pewnością ucieszy tych, którym podróżując autostradami brakowało miejsca do aktywnej regeneracji w trasie. Kilka minut ćwiczeń poprawia bowiem koncentrację i rozluźnia zastałe podczas jazdy mięśnie, kości i stawy. Potrzebę kierowców na zażywanie aktywności w podróży rozumie firma Millennium Leasing, która jest fundatorem trzech obiektów przy autostradzie A2 i A4.

Jak mówi Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing, od lat spółka Millennium Leasing jest blisko branży transportu ciężkiego:

– Znamy potrzeby tego sektora. Przedsiębiorcy z branży nieustannie podkreślają, że jednym z kluczowych aspektów ich działalności jest bezpieczeństwo na drodze i komfort pracy współpracujących z nimi kierowców. Dlatego chętnie dołączyliśmy do projektu budowy siłowni „pod chmurką”, zlokalizowanych przy parkingach w całym kraju.

Pierwszym z obiektów ufundowanych przez Millennium Leasing jest siłownia w Nowostawach, przy autostradzie A2 w kierunku Łodzi (51°53’59.5″N 19°42’22.9″E). Kolejnym będzie siłownia na MOP-ie Młyński Staw, przy autostradzie A4 w kierunku Wrocławia (50°40’37.3″N 17°39’19.9″E) oraz na MOP-ie Halemba, przy autostradzie A4 w kierunku Katowic (50°15’04.2″N 18°52’53.7″E). Poza siłowniami w wyżej wymienionych lokalizacjach znaleźć można także stacje paliw, sklepy i restauracje.

Wszystkie parki treningowe Fundacji Truckers Life są bezpłatne i czynne 24h. Pomagają rozruszać zastałe w trakcie jazdy mięśnie, kości i stawy, służą zwiększeniu wydolności serca, niwelują skutki pozycji siedzącej, a także umożliwiają aktywny wypoczynek i poprawę koncentracji w trakcie przerwy w podróży. Sieć siłowni Truckers Life liczy już ponad siedemdziesiąt obiektów w Europie. Poza punktami w Polsce znaleźć je można także w Niemczech i Czechach. Pełna mapa lokalizacji dostępna jest na www.truckerslife.eu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!