Poliester lepszy od papieru – jak to robi Exmot?

20 października 2017, 10:43

Polska firma Exmot jest jednym z niewielu producentów na świecie, którzy produkują filtry z osłonami, wykonanymi z poliestru. 

Ta nowatorska metoda jest stosowana przez Exmot w produkcji wkładów do filtrów oleju, paliwa oraz filtrów powietrza.

Co wyróżnia osłony wykonane z poliestru? Czym różnią się od dotychczas stosowanego papieru osłonowego? 

  • Wytrzymałość – poliester jest materiałem niezwykle wytrzymałym, bardziej odpornym na rozerwanie i uszkodzenie niż papier. Materiał ten jeszcze lepiej stabilizuje plisy papieru filtracyjnego, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom.
  • Ultradźwiękowa metoda scalania materiału – produkowane przez Exmot osłony łączone są ultradźwiękowo. Jest to nowoczesna technika, która zapewnia większą trwałość, chroni przed rozerwaniem i rozpruciem osłony. Wkłady z osłonami poliestrowymi pozbawione są szwu, znajdującego się po bokach.
  • Mniejsza waga filtra – Exmot docelowo planuje zmienić metalową siatkę osłonową w produkowanych wkładach do filtrów powietrza na Helix poliester. Zastosowanie nowego materiału obniży wagę filtra, a dodatkowo brak ostrych krawędzi zapewni większe bezpieczeństwo podczas montażu.
  • Większa odporność na wilgoć – Helix poliester ma właściwości hydrofobowe i chłonie mniej wody, niż papier. Zapewnia tym samym lepszą jakość i trwałość produktu.
  • Estetyka – stosowanie poliestru zamiast papieru czy metalowej siatki, poprawia także walory estetyczne wkładów.

Helix poliester w odniesieniu do tradycyjnego papieru osłonowego, wykazuje dodatkowe korzyści zarówno przy montażu, jak i w trakcie użytkowania wkładów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!