Dachser zakłada Enterprise Lab w Instytucie Fraunhofera

3 listopada 2017, 12:03

Dachser rozpoczął ścisłą współpracę z Instytutem Przepływu Materiałów i Logistyki działającym przy Fraunhofer, największej w Europie organizacji badań stosowanych.

W nowo powstałym Dachser Enterprise Lab w Dortmundzie, eksperci operatora będą pracować z naukowcami nad projektami badawczymi i rozwojowymi, które wpisują się w działalność Dachser w zakresie Road Logistics oraz Air & Sea Logistics. Celem pracy tego zespołu jest dalszy rozwój pionierskich technologii, ukierunkowany na zastosowanie ich w praktyce.

– Od lat współpraca z wieloma uniwersytetami oraz partnerami w zakresie R&D stanowi podstawę naszej strategii korporacyjnej. Dachser Enterprise Lab wzbogaca nasz potencjał badawczo-rozwojowy o kluczowe kompetencje oraz zapewnia nam elastyczny dostęp do specjalistów – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.

Zaznaczył on również, że Instytut Fraunhofera posiada wiedzę fachową na najwyższym poziomie, najnowsze laboratoria oraz zespół zmotywowanych i kreatywnych naukowców. Bernhard Simon uważa, że w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem specjalistów Dachser taka współpraca przyspieszy innowacyjny rozwój firmy.

– Stworzyliśmy Enterprise Labs, aby wyniki badań można było jak najszybciej wykorzystywać do pracy nad produktami i modelami biznesowymi. Poprzez przyjęcie nowych i interdyscyplinarnych form współpracy w zakresie rozwoju, co skraca dystans pomiędzy nami, możemy wejść na wysoki poziom wymiany między nauką i przemysłem. Dzięki temu możliwe jest elastyczne oraz szybkie wdrażanie nowych technologii, trendów czy strategii biznesowych do zastosowania w praktyce. Jest to ogromna przewaga konkurencyjna dla działającego globalnie biznesu logistycznego, jak Dachser, ze swoją gęstą siecią połączeń i strukturami danych. Nasz nowy Enterprise Lab stworzony z Dachser stanowi punkt odniesienia we wspólnym rozwoju logistycznym i technologicznym – mówi Prof. Michael ten Hompel, Dyrektor Zarządzający Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!