100 000 pojazd MAN wyjechał z fabryki w Niepołomicach

28 listopada 2017, 9:55

Fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała kolejne wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 100 000. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z jubileuszem 10-lecia działalności niepołomickiej fabryki.

Ciągnik MAN TGX EfficientLine, został odebrany przez prezesów zarządu Grupy Omega Pilzno, Panów Adama i Mariusza Godawskich, którzy uroczyście dokręcili śruby w kole ciężarówki. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele zarządu MAN Truck & Bus Polska oraz przedstawiciele Volkswagen Financial Services. MAN Financial Services, spółka należąca do Volkswagen Financial Services, finansuje zakup ciągnika o numerze seryjnym 100 000 i pozostałych 20 zamówionych pojazdów w drugim i trzecim kwartale 2017 r. przez Omega Pilzno. Warto dodać, że również MAN FS świętuje w tym roku 10-tą rocznicę działalności.

10 lat MAN Financial Services w Polsce

MAN FS powstał w 2007 r., aby wspierać klientów MAN Truck & Bus w Polsce. Firma oferuje rozwiązania finansowe i wspiera sprzedaż pojazdów MAN. W ramach jednej miesięcznej raty leasingu lub najmu może łączyć usługi: ubezpieczenia, serwisu, opłaty w ramach podatku drogowego, rejestracji pojazdów oraz zakresu usług Assistance.

– W ciągu 10 lat działalności na polskim rynku MAN Financial Services osiągnął naprawdę wiele. Podpisaliśmy kontrakty na łączną wartość ponad miliarda złotych, sfinansowaliśmy niemal 4 tys. pojazdów, w tym 3682 z serii TGX, a poziom penetracji rynku ubezpieczeń wynosi obecnie aż 74% – mówi Piotr Borowski, Dyrektor Zarządzający MAN Financial Services

– Naszymi najważniejszymi produktami finansowymi są najem długoterminowy pojazdów ciężarowych oraz produkty oparte na leasingu operacyjnym. – dodaje.

W styczniu 2014 r. MAN Financial Services dołączył do największego europejskiego podmiotu specjalizującego się w finansowaniu w branży motoryzacyjnej – Volkswagen Financial Services AG (VWFS), stając się tym samym przedsiębiorstwem Grupy Volkswagen. Wartość portfela VWFS AG przekroczyła 105 mld euro i opiera się na niemal 19 mln umów na finansowanie pojazdów różnymi formami kredytu i leasingu oraz umów ubezpieczeniowych i serwisowych.

100 000 pojazd MAN przekazany klientowi

Odebrany ciągnik siodłowy MAN TGX o numerze seryjnym 100 000 wyposażony jest w tempomat EfficientCruise 2 wspomagany GPS, tempomat ACC z funkcją utrzymania odległości, skrzynię biegów MAN TipMatic z funkcją EfficientRoll oraz systemem MAN Easy Start, jak również komfortowe ogrzewane siedzenie kierowcy z pneumatycznym zawieszeniem, regulacją podparcia lędźwi i pleców, które z pewnością doceni każdy kierowca. Pojazd wyposażony jest także w pakiet bezpieczeństwa Plus oraz pakiet MAN Media.

Omega Pilzno to przewoźnik, który w tym roku obchodzi jubileusz 25 lecia swojej działalności na rynku TSL. Współpracuje z firmą MAN od 2008 r. W tym czasie przez flotę firmy przewinęło się prawie 760 pojazdów ciężarowych marki MAN. Aktualnie firma posiada w swoim parku pojazdów prawie 380 ciężarówek z logo lwa, a łącznie wszystkich pojazdów prawie 700.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy pomiędzy OMEGĄ Pilzno a MAN, szczególnie w zakresie dostaw nowych pojazdów. W ciągu ostatnich 2 lat wypracowaliśmy wspólnie sprawnie funkcjonujące mechanizmy handlowe w tej sferze. Obecnie pracujemy nad optymalizacją procesów obsługi posprzedażnej i gwarancyjnej – powiedział podczas uroczystości Adam Godawski, wiceprezes zarządu Grupy Omega Pilzno.

– Na nasze decyzje dotyczące wyboru ciągników marki MAN ma wpływ wiele czynników. Warto wspomnieć, że kierujemy się w dużej mierze względami ekonomicznymi, obejmującymi aspekt warunków finansowych nabywania nowych pojazdów. Niebagatelne znaczenie, przy tak rozbudowanej flocie, jak nasza, mają również czynniki związane z kosztami eksploatacji, zużyciem paliwa, a te w czasie użytkowania pojazdów są na odpowiednim poziomie. Duże znaczenia ma również fakt, że posiadamy w ramach Grupy OMEGA Pilzno autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych marki MAN w Rzeszowie, tak więc ułatwia nam to dbałość o techniczną stronę pojazdów. – dodaje Mariusz Godawski, prezes zarząd Grupy Omega Pilzno.

– 100 000 pojazdów MAN wyprodukowanych w fabryce w Niepołomicach to dla nas wyjątkowy powód do dumy. Ta uroczystość łączy się z jubileuszem 10-lecia działalności fabryki. Przez ten czas zakład zdobył zaufanie klientów z całego świata. Nas cieszy fakt, że wspólnie z MAN Financial Services dostarczamy naszym klientom w Polsce produkt i rozwiązania najwyższej jakości. Właścicielom firmy Omega Pilzno gratuluję wyboru i dziękuję za zaufanie, jakim obdarzają naszą markę – powiedział podczas uroczystości Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

W otwartej 10 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice. W minionych 10 latach zakład przeszedł zaledwie kilka zmian organizacyjnych i nadal jest jedną z najnowocześniejszych w Europie montowni pojazdów ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 5 grudnia 2017, 13:17 0 0

Kiedy zapłacą za drogę rozjeżdżoną przez 100.000 ciężarówek???

Odpowiedz