Rozbudowa europejskiej fabryki Hankook

26 marca 2018, 9:21

Producent opon ogłosił plany rozbudowy polegające na stworzeniu nowej jednostki produkcyjnej wytwarzającej opony do pojazdów ciężarowych w Rácalmás, na Węgrzech. Prace mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2018 r. Według przewidywań produkcja ogumienia ma ruszyć około 2 lata później.

Inwestycja o wartości około 290 mln EUR to już czwarta rozbudowa w historii europejskiego zakładu przedsiębiorstwa otwartego w 2007 r. Będzie on odgrywał kluczową rolę w strategii firmy Hankook Tire, pomagając sprostać zapotrzebowaniu na europejskim rynku oryginalnego wyposażenia, jak i w sektorze opon zapasowych do autobusów i pojazdów ciężarowych.

Jest to jedyny zakład produkcyjny przedsiębiorstwa w regionie. Z tego względu odpowiada za zaspokajanie zapotrzebowania na rynku opon na całym kontynencie. Według przewidywań czwarty etap rozbudowy będzie opiewał na około 290 mln EUR. W wyniku tej inwestycji powstanie mniej więcej 150 miejsc pracy. Zakład będzie mógł wytwarzać rocznie ponad 550 tys. opon do autobusów i pojazdów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Z uwagi na skalę inwestycji fabryka w Rácalmás znajduje się wśród największych pracodawców i najważniejszych podmiotów gospodarczych na Węgrzech.

Od czasu wmurowania kamienia węgielnego w lipcu 2006 r. zakład jest stale rozbudowywany i modernizowany. Ostatnie zmiany pozwoliły zwiększyć zdolność produkcyjną do ponad 55 tys. opon dziennie. Przekłada się to na 19 milionów opon rocznie dostępnych w prawie 900 rozmiarach i modeli. Ogumienie to przeznaczone jest do samochodów osobowych, SUV i dostawczych. Od pierwszego etapu inwestycji zdolności produkcyjne zwiększono już ponad trzykrotnie, zachowując przy tym jakość procesów. Świadczą o tym umowy na dostawę oryginalnego wyposażenia na potrzeby popularnych marek motoryzacyjnych, takich jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda czy VW.

W ostatnich dziesięciu latach przedsiębiorstwo umocniło także swoją pozycję w segmencie autobusów i pojazdów ciężarowych o średniej i dużej masie w Europie. W 2014 r. koncern Mercedes-Benz wybrał firmę Hankook jako dostawcę oryginalnego wyposażenia, w ślad za nim poszedł MAN w 2015r., a następnie SCANIA w 2016. Od 2013 r. przedsiębiorstwo dostarcza również ogumienie firmie Schmitz Cargobull, największemu producentowi naczep w Europie. Obecnie opony do pojazdów ciężarowych oferowane przez firmę Hankook Tire na rynku europejskim pochodzą głównie z jednej z fabryk w Korei Południowej. Ponieważ zaobserwowano znaczący i trwały wzrost popytu na przestrzeni lat, podjęto decyzję o stworzeniu europejskiego zakładu produkującego opony do autobusów i pojazdów ciężarowych. Powstanie on w fabryce firmy mieszczącej się na Węgrzech. Budowa ma rozpocząć się w czerwcu 2018 r. Według przewidywań produkcja w nowej jednostce rozpocznie się około czerwca 2020 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!