Zawody Mobil Delvac Strong Traker na Motor Show 2018

30 marca 2018, 11:45

Mobil Delvac Strong Traker, najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych, będzie jedną z atrakcji Poznań Motor Show 2018.

W kategorii Open mogą rywalizować wszyscy pełnoletni uczestnicy targów, a najsilniejszy kierowca ciężarówki otrzyma dodatkowo tytuł Strong Trakera. Każdego roku turniej gromadzi najbardziej utytułowanych zawodników armwrestlingu, w tym Mistrzów Polski, co nie oznacza pełnej ich dominacji w konkursie. W 2017 roku tytuł Strong Trakera w Poznaniu wywalczył debiutant, Marcin Skiba. Zawody odbędą się w sobotę (7 kwietnia) w pawilonie 4, który gości również inne atrakcje wagi ciężkiej w ramach Poznań Motor Show Truck oraz finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Eliminacje do turnieju Mobil Delvac Strong Traker rozpoczną się w sobotę (7.04.2018) o godz. 10.00. Zapisy będą prowadzone bezpośrednio przed przystąpieniem do próby siłowej pod okiem licencjonowanych sędziów armwrestlingu.

– W tym roku stawiamy na sprawdzone konkurencje, które pozwolą na start szerokiej grupie gości targowych. Jednocześnie nie zapominamy, że siłowanie się na rękę, tak samo jak Mobil, wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Armwrestling początkowo był rozrywką kierowców wielkich traków, a pierwsze turnieje odbywały się w amerykańskich zajazdach dla ciężarówek. – mówi Ewa Jeżewska z ExxonMobil Poland.

W pierwszej konkurencji – Wadze Płaczu, uczestnik musi jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni. Konkurencja będzie punktowana za każdą sekundę z podniesionym ciężarem, przy zachowaniu odpowiedniego kąta odchylenia rąk. Druga konkurencja to armlifting, czyli podnoszenie jednorącz ciężaru o wadze 50kg przy użyciu obrotowej rączki o średnicy 60mm. Zawodnik otrzymuje punkt za każdą sekundę z podniesionym ciężarem.

Finał z udziałem dwunastu najlepszych zawodników eliminacji rozpocznie się około godziny 15:30 w strefie Mobil Delvac w pawilonie 4. To najbardziej emocjonująca część zawodów, ponieważ rywalizacja odbywa się w formie bezpośrednich walk przy stole do armwrestlingu, prowadzonych według zasad Federacji Armwrestling Polska (FAP). Więcej informacji o turnieju będzie można uzyskać już od pierwszego dnia targów na stoisku Mobil w pawilonie 4. Tam również dowiemy się o nowościach produktowych, w tym o olejach do samochodów dostawczych, oraz o sposobach uzyskania oszczędności dzięki umiejętnemu doborowi wysokiej jakości olejów i smarów.

Historia Mobil Delvac Strong Traker

Turnieje Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W ciągu minionych ośmiu lat sportowa zabawa na parkingach przerodziła się w profesjonalne zawody przyciągające mistrzów. W Mobil Delvac Strong Trakerze uczestniczyły już tysiące kierowców, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Marcin Dudek oraz Alex Kurdecha, którzy z sukcesami rywalizują również w najważniejszych imprezach dla zawodowych armwrestlerów w Polsce i zagranicą.

Mobil Delvac Strong Traker – najważniejsze informacje

Data: 7 kwietnia 2018 (sobota)

Miejsce: Motor Show Truck. Hala 4. Poznań, ul. Głogowska 14

Wejście na teren targów Poznań Motor Show 2017 jest płatne. Szczegóły na stronie www.motorshow.pl

Eliminacje: godziny 10.00 – 15.00 (strefa Mobil Delvac Strong Traker). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem

Finał: godzina 15.30, strefa Mobil Delvac Strong Traker

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!