Dachser zainwestuje 22 mln euro w nowy oddział

4 kwietnia 2018, 10:56

Dachser nabył nieruchomości o powierzchni około 65 tys. m2 w Eschbach, mieście niedaleko Fryburga w Niemczech. W sierpniu 2018 roku firma rozpocznie budowę nowego centrum logistycznego.

W nowej lokalizacji znajdzie się terminal przeładunkowy o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m2 z 82 dokami, a także dwukondygnacyjny budynek biurowy. Zakończenie budowy i przeprowadzka są planowane na połowę 2019 roku.

– Jako partner logistyczny rozwijamy się z roku na rok wraz z lokalną gospodarką i potrzebujemy większej powierzchni z uwagi na przewidywany dalszy wzrost – tłumaczy Michael Gaudlitz, kierownik oddziału Dachser we Fryburgu.

Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy oddział Dachser we Fryburgu-Hochdorf, który od 1989 roku służył jako hub drobnicowy dla południowo-zachodnich Niemiec i Alzacji (Francja). Obecnie 150 pracowników oddziału we Fryburgu zajmuje się transportem 225 000 ton towarów każdego roku. Nowa lokalizacja na południowy zachód od Fryburga mieści się bezpośrednio przy autostradzie A5, oferując bardzo dobre połączenie z trzema państwami: Niemcami, Francją i Szwajcarią. Obiekt stworzy warunki operacyjne oraz umożliwi dalszy rozwój firmy. Dachser zainwestuje w budowę łącznie około 22 miliony euro i zakłada stworzenie 30 nowych miejsc pracy.

– Niemiecka gospodarka idzie pełną parą i widzimy jaki to ma wpływ na wykorzystanie powierzchni i wydajność naszej sieci. Teraz musimy podjąć działania z myślą o przyszłości oraz, tak jak zrobiliśmy to we Fryburgu, inwestować w nową przestrzeń zanim ta potrzeba stanie się paląca. To jedyny sposób na to, aby dalej oferować naszym klientom standardy jakości, których oczekują od Dachser, jako swojego partnera logistycznego – mówi Alexander Tonn, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics w Niemczech.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!