Sojusz przewoźników autokarowych

19 kwietnia 2018, 11:07

AGAT i SINDBAD nawiązują ścisłą współpracę w zakresie sprzedaży i wzajemnej obsługi połączeń z Polski do Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Grecji. Od 23 kwietnia oferta firm będzie ujednolicona.

Firma Agat działa na rynku przewozów autokarowych od 1993 roku, w ostatnich latach realizowała przewozy autokarowe z Polski do Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemiec i na Ukrainę. Agat dysponuje flotą kilkunastu autokarów turystycznych, które poza regularnymi przewozami liniowymi wykorzystywane są również na własnych imprezach turystycznych, a także wynajmowane są do realizacji imprez i przewozów zleconych przez inne biura podróży, szkoły i firmy.

Sindbad, to zarówno przewoźnik autokarowy, ale też platforma autokarowa zrzeszająca prawie 40 mniejszych, polskich przewoźników autokarowych, prowadzi też sprzedaż oferty przewoźników z Ukrainy i Białorusi. Platforma Sindbad oferuje ujednoliconą ofertę i warunki przewozów dla pasażerów podróżujących po Europie. Komfortowe autokary wyposażone są w klimatyzację, toaletę uchylne fotele, system lokalizacji GPS oraz WIFI – bezpłatny internet na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Na większości tras w autokarze klientom towarzyszy pilot oraz doświadczeni kierowcy.

– W ostatnich miesiącach rynek autokarowych przewozów międzynarodowych ulega dużym zmianom, które mają wpływ na wszystkich uczestników tego rynku, zarówno przewoźników, jak i agentów, a głównie zmiany dotyczą zmniejszającej się ilości pasażerów na dalekobieżnych trasach międzynarodowych. Niedawno na polski rynek weszła duża niemiecka firma autokarowa, co również wpłynęło na podjęcie przez nas decyzji o zakończeniu realizacji własnych linii. Globalizacja, która dotyka każdą branżę, również w branży przewozów autokarowych jest zjawiskiem nieuniknionym. Cieszymy się, że dołączamy do Platformy Sindbad i wraz z wieloma innymi polskimi przewoźnikami będziemy mogli wspólnie realizować usługi dla naszych klientów – powiedział Andrzej Bartoszek, prezes Zarządu Agat Sp. z o.o.

– Cieszymy się, że do grona partnerów i uczestników Platformy Sindbad dołącza firma, która ma tak duże, bo ponad 25 letnie doświadczenie w realizacji linii międzynarodowych. Z całą pewnością wniesie ona do naszej współpracy cenne uwagi i nowe możliwości w realizacji tras, których do tej pory jako Platforma Sindbad nie obsługiwaliśmy. Uważam, że wspólnie z firmą Agat oraz naszymi pozostałymi partnerami przygotowaliśmy atrakcyjną sieć połączeń autokarowych z Polski do ponad 700 miast w 28 krajach Europy – podkreśla Ryszard Wójcik, prezes Zarządu Sindbad Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!