ITD dzieli się doświadczeniem z UkrTransBezpeki

24 kwietnia 2018, 15:04

Inspektorzy z pięciu oddziałów WITD uczestniczyło w delegacji na Ukrainie, podczas której dzielili się doświadczeniem z ukraińską służbą kontroli transportu.

Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego z Białegostoku, Lublina, Bydgoszczy, Radomia oraz Rzeszowa uczestniczyli w delegacji na Ukrainie zorganizowanej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, podczas której dzielili się swoim doświadczeniem w zakresie kontroli transportu drogowego z przedstawicielami UkrTransBezpeki – służbą odpowiedzialną za kontrolę transportu drogowego na terenie Ukrainy.

Spotkanie oficjalnie otworzył Pan Sergey Heavenly Kierownik Lwowskiego Oddziału UkrTransBezpeki oraz Pani Anna Lysiuk Zastępca Kierownika przy Departamencie Kontroli Samochodów Państwowej Służby Bezpieczeństwa Transportu Ukrainy. Spotkanie miało miejsce we Lwowie. Po oficjalnym otwarciu spotkania, inspektorzy ITD przedstawili model i zakres prowadzenia działań kontrolnych, w tym czas pracy kierowców, kwestie związane z przewozem osób i rzeczy, a także kontroli parametrów technicznych pojazdów.

Cennym doświadczeniem dla przedstawicieli UkrTransBezpeki było przybliżenie zaplecza technicznego używanego przez inspektorów transportu drogowego podczas wykonywania czynności kontrolnych tj. pojazdów służbowych wraz ich pełnym wyposażaniem, przyrządów pomiarowych służących do przeprowadzania kontroli masy, długości, szerokości oraz wysokości kontrolowanych pojazdów. Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi, że w zeszłym roku Inspekcja Transportu Drogowego obchodziła 15-lecie swojego funkcjonowania. Inspektorzy podkreślili, że 15 lat temu byli szkoleni przez ekspertów z Niemiec oraz Francji, a teraz to inspektorzy ITD dzielą się swoją wiedzą, biorąc czynny udział w programach pomocy bliźniaczej adresowanych do takich służb jak UkrTransBezpeka.

Na koniec spotkania inspektorzy ITD zostali podzieleni na trzy grupy i udali się do obwodu (województwa) Lwowskiego, Żytomierskiego oraz Chmielnickiego gdzie mieli uczestniczyć we wspólnych działania kontrolnych z inspektorami UkrTransBezpeki.

Wspólne czynności kontrolne na drodze w poszczególnych obwodach, były ukierunkowane na wykrywanie manipulacji w tachografach, kontrolę dopuszczalnych parametrów pojazdów, analizie czasu pracy oraz kontroli przewozu towarów niebezpiecznych. Podczas wspólnych działań wymieniano doświadczenia i najlepsze praktyki w tym zakresie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!