Febi sponsorem zespołu w wyścigach ciężarówek

25 kwietnia 2018, 11:49

Febi już od roku 2016 angażuje się w profesjonalnych wyścigach ciężarówek. Również w przyszłości marka znana z części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych, pozostanie wierna temu widowisku pod znakiem koni mechanicznych – jako sponsor zespołu LKW „Team Schwabentruck“.

W ciągu minionych dwóch lat firma febi sponsorowała Gerda Körber’a. Po 30 latach startów, pochodzący z południowych Niemiec kierowca, chce powoli wycofać się z Wyścigów Ciężarówek. Ze względu na to, że febi ściśle współpracowało ze stajnią zespołu Team Schwabentruck, obecnie pomiędzy obydwoma stronami będzie realizowany bezpośredni sponsoring.

Nowym głównym kierowcą zespołu jest Steffi Halm – w roku 2017 sklasyfikowana na czwartym miejscu rankingu kierowców w serii Europejskich Mistrzostw Wyścigów Ciężarówek FIA. 33-latka jest aktywna w sporcie wyścigowym od roku 1993 i od 2015 startuje w serii Wyścigów Ciężarówek – dotychczas na samochodzie MAN, a od roku 2018 na IVECO Stralis.

– Już dzisiaj wraz z naszymi klientami, których zapraszamy na wyścigi, niecierpliwie czekamy na trzymające w napięciu imprezy i jednocześnie mamy nadzieję na zajęcie kilku miejsc na tzw. pudle – mówi Karsten Schüßler-Bilstein, Dyrektor Zarządzający Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG.

Jednakże fani będą mogli jeszcze zobaczyć Gerda Körber’a w roku 2018: noszący tytuł „Mr. Truck Race“ kierowca, wystąpi w Teamie Schwabentruck podczas wyścigów dodatkowych we włoskim Misano oraz na torze Nürburgring.

W klasyfikacji kierowców zespół ponownie wystąpi z teamem „Jochen Hahn Racing“ pod nazwą „Byki IVECO Magirus“. W ubiegłym roku zespoły wspólnie osiągnęły wicemistrzostwo Europy.

Obok sponsoringu firma febi wspiera Team Schwabentruck również częściami zamiennymi. W ramach partnerstwa technicznego pod kierunkiem założyciela zespołu – Georga Glöckner’a – eksperci wyścigowi ciągle testują części i rozwiązania pod kątem przydatności w Wyścigach Ciężarówek. W ubiegłym sezonie w wyścigach wykorzystano dostępne w handlu tarcze hamulcowe, które tym samym udowodniły swoją przydatność w warunkach ekstremalnych. Ponadto, firma febi dostarczyła specjalne nakrętki kół skonstruowane zgodnie z wymaganiami wyścigów.

– febi to nie tylko sponsor, ale przede wszystkim firma i partner, który doskonale zna się na samochodach ciężarowych i częściach zamiennych – podkreśla znacząco Wilfried Schmid, menadżer zespołu Schwabentruck. – Łączy nas wspólny cel: Dojść do granic możliwości i osiągów, co pozwoli uzyskać doskonały wynik.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!