Znamy najlepszego mechanika DAF w Europie

26 kwietnia 2018, 11:10

Nagrodę „Europejski Mechanik DAF 2018” zdobył Marin Pavicic (33 l.), pracownik autoryzowanego dealera Walter Aichwalder w austriackim mieście Klagenfurt. Europejski finał konkursu odbył się w siedzibie DAF Trucks w Eindhoven. Trofeum wręczył Johan Drenth, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażowej DAF Trucks N.V.

W ramach europejskiego finału osiemnastu finalistów prezentowało swoje umiejętności w kilku zadaniach teoretycznych i praktycznych dotyczących silników i różnych układów samochodowych.

– Firma DAF organizuje konkurs na Europejskiego Mechanika Roku, aby podkreślić znaczenie profesjonalnych mechaników w serwisach DAF, skomentował Johan Drenth. – Chodzi głównie o uznanie dla ich zawodu. Nowoczesne ciężarówki to pojazdy zaawansowane technicznie, a do ich naprawy i serwisowania konieczna jest głęboka i obszerna wiedza techniczna. Ponadto mechanik jest wizytówką warsztatu u dealera i odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o satysfakcję klienta. Ważne jest zapewnienie odpowiedniej jakości obsługi w każdym aspekcie.

Europejski Mechanik Roku firmy DAF

Do konkursu „Europejski Mechanik DAF 2018” swoich mechaników mogą zgłaszać dealerzy DAF z całej Europy. Konkurs składa się z dwóch części: w pierwszej części uczestnicy konkurują o tytuł danego kraju na szczeblu krajowym. W następnym roku zwycięzcy eliminacji krajowych walczą w finale europejskim.

Marin Pavicic pracuje w serwisie Walter Aichwalder w Klagenfurcie od 15 lat. Rozpoczął pracę jako stażysta i piął się po szczeblach kariery, aż osiągnął obecne stanowisko kierownika stacji obsługi. Marin był zaskoczony zwycięstwem.

– To uczucie nie do opisania – powiedział. – Zadania i testy były niezwykle skomplikowane, więc byłem mocno spięty. Jestem bardzo dumny, że zdobyłem tę nagrodę!

Na pytanie co, jego zdaniem, charakteryzuje dobrego mechanika, odpowiada:

– Musisz codziennie stawiać sobie wyzwania. Dzięki temu będziesz się ciągle uczyć, stając się coraz lepszy w swoim fachu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!