Scania XT na targach Autostrada

7 maja 2018, 10:57

Trzy pojazdy Scania nowej generacji zostaną zaprezentowane na stoisku Scania podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego – Autostrada.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć pojazdy budowlane Scania XT oraz ciągnik siodłowy przeznaczony do transportu ładunków ponad-normatywnych. Tragi odbywają się w dniach 8 – 10 maja br. w Kielcach.

– W tym roku goście stoiska Scania będą mieli okazję obejrzeć wywrotkę oraz betonomieszarkę w konfiguracji osi 8×4 nowej generacji. Specyfikacja podwozia w kabinie P i lekkiej wersji zabudowy stanowi kompromis pomiędzy wytrzymałością oraz optymalną ładownością pojazdu. Zaprezentujemy również ciągnik w konfiguracji 6×4 przeznaczony do transportu ładunków ponadnormatywnych. Pojazd posiada największą dostępną na rynku kabinę S i został wyposażony w silnik o mocy 650 KM V8 w technologii SCR. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas targów – komentuje Błażej Bąder, specjalista ds. sprzedaży Scania Polska S.A.

 

Pojazdy Scania XT przeznaczone dla branży budowlanej miały swoją premierę we wrześniu 2017 roku. Pojazdy są dostępne ze wszystkimi typami kabin P, G, R i S niezależnie od rodzaju silnika. Swoboda wyboru nie kończy się jednak na kabinach i konfiguracji osi. Scania XT może być napędzana każdą z jednostek dostępną dla pojazdów nowej generacji, nie wyłączając najnowszych 9-litrowych oraz 16-litrowych silników V8. Trzon oferty stanowią 13-litrowe silniki wprowadzone w 2016 r., które występują w 3 wariantach mocy i wyróżniają się bardzo niskim zużyciem paliwa. Głównym filarem wersji XT jest wytrzymały zderzak, wysunięty przed kabinę o 150 mm. Klienci zainteresowani XT mogą wybierać spośród różnych pakietów wyposażenia.

Na tle innych sektorów budownictwo wyróżnia się wysoką specjalizacją i dużym zróżnicowaniem wykonywanych prac. Pojazdy Scania nowej generacji zostały zaprezentowane po raz pierwszy w Grand Palais w Paryżu w sierpniu 2016 roku. Jako pierwsze wprowadzono pojazdy długodystansowe. Następnie we wrześniu 2017 roku swoją premierę miały pojazdy dla branży budowlanej. W trzeciej i ostatniej fazie w Europie, klienci mogli zobaczyć nowe zastosowania miejskie, przeznaczone np. do transportu wewnątrz miast, w ich okolicach i pomiędzy nimi, gdzie największym wyzwaniem jest sprostanie wymogom zrównoważonego rozwoju. Proces wprowadzania nowych produktów i rozwiązań Scania poza Europą został rozłożony w czasie i zakończy się w 2019 roku.

Wspomniane pojazdy Scania będzie można obejrzeć na Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego – Autostrada na stoisku ZF-1A.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!