Polski kierowca bohaterem w Niemczech

14 maja 2018, 12:00

Polski kierowca ruszył na pomoc mężczyźnie, który doznał zawału serca podczas jazdy samochodem. Jego zachowanie pozwoliło zapobiec wypadkowi drogowemu. O sprawie piszą niemieckie media.

31-letni Polak prowadził pojazd ciężarowy autostradą A 38. W pewnym momencie dostrzegł dziwne zachowanie kierowcy samochodu osobowego, jadącego przed nim. Samochód zaczął zwalniać, aż w końcu zatrzymał się przy barierkach. Siedzący w środku kierowca prawdopodobnie stracił przytomność. Polak zatrzymał zestaw za samochodem, osłaniając go tym samym i zmniejszając ryzyko karambolu. Następnie wysiadł i wraz z dwoma innymi kierowcami, którzy zatrzymali się widząc nietypowe zachowanie pojazdów, zepchnął auto w bezpieczniejsze miejsce.

Polski kierowca czuwał przy samochodzie poszkodowanego aż do przyjazdu służb medycznych. Okazało się, że kierowca osobówki, 56-letni Niemiec, przeszedł zawał serca. Na razie nie są znane rokowania, co do jego stanu zdrowia.

Przedstawiciele niemieckich służb drogowych nie mają wątpliwości, że zachowanie kierowcy ciężarówki pozwoliło uniknąć poważnego wypadku, który mógł być konsekwencją niekontrolowanego przejazdu samochodu osobowego. Zasługą Polaka jest także szybkie powiadomienie służb ratunkowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 14 maja 2018, 15:57 0 0

żyjemy w czasach gdy normalne, ludzkie zachowanie urasta do rangi bohaterstwa i pisze się o tym artykuły

Odpowiedz