Filtr oleju napędowego Sogefi do Forda Transita

17 maja 2018, 16:06

Sogefi, spółka grupy CIR zajmująca się produkcją podzespołów samochodowych, została dostawcą nowego filtra oleju napędowego do silników Ford Transit 2.0 l.

Na początku kwietnia firma Sogefi wprowadziła na rynek wtórny następujące wersje filtra:

  • Purflux CS862,
  • FramC12148,
  • CoopersFiaam FA6793ECO.

Sogefi została wybrana przez Forda na dostawcę filtra oleju zgodnego z najnowszymi normami emisji i kompatybilności z biopaliwami. Pod uwagę zostały także wzięte wymagania dotyczące trwałości i okresu eksploatacji spełniające wymagania użytkowników.

Nowy produkt łączy w sobie modułową konstrukcję, plisowanie Chevron i technologię Diesel3Tech+™. Medium filtracyjne umożliwia wysoką wydajność filtracji dla cząsteczek do 4 mikronów, zapewniając jednocześnie bardzo długi okres eksploatacji pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy. Technologia Diesel3Tech+ z kolei zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniem paliwa wodą i zabezpiecza silnik i układ wtrysku paliwa przed rdzą, nadmiernym zużyciem i awariami. Technologia oddziela krople wody wielkości do 10μm od paliwa i gromadzi wodę w dedykowanym zbiorniku. Gdy w zbiorniku zostanie osiągnięty maksymalny poziom, aktywuje się kontrolka umieszczona na tablicy rozdzielczej. Wodę oddzieloną od paliwa można usunąć poprzez odkręcenie śruby spustowej.

Oprócz nowego filtra firma Sogefi opracowała również oprogramowanie do symulowania prawidłowych wymiarów komponentów filtrów w rzeczywistych warunkach eksploatacji, w celu uniknięcia zbyt przedwczesnego zatykania się filtra nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Oferta produktów Sogefi na rynku aftermarket obejmuje obecnie ponad 94% parku samochodów osobowych i dostawczych w Europie dzięki markom Purflux, Fram i CoopersFiaam.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!