Ferdinand Bilstein udziałowcem firmy TecAlliance

24 maja 2018, 15:03

Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KG, dostawca i producent części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych został udziałowcem w firmie TecAlliance, jednym z czołowych dostawców danych, zintegrowanych rozwiązań procesowych i usług konsultingowych na rynku samochodowych części zamiennych na świecie.

Rodzinna firma z Ennepetalu w Niemczech, od dawna działająca na rynku, w związku z coraz większą cyfryzacją w branży samochodowych części zamiennych, postanowiła umocnić swoją pozycję w tej dziedzinie.

– Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, rynek części samochodowych wymaga szybkiego dostępu do wszystkich istotnych danych pojazdu. Jako nowy udziałowiec firmy TecAlliance chcemy wspierać hurtowników i niezależne warsztaty – mówi dyrektor zarządzający grupy Jan Siekermann. – Firma TecAlliance jest czołowym dostawcą danych o pojazdach, szczególnie dzięki platformie TecDoc. Natomiast nasza firma jest jednym z największych dostawców danych w ramach tej platformy. A zatem nabycie udziałów w TecAlliance było po prostu logiczną konsekwencją wcześniejszych działań.

– Współpraca z tak renomowaną firmą pomoże nam w misji promowania cyfryzacji w naszej branży i w wyznaczaniu wciąż nowych standardów w zakresie jakości danych – mówi Jürgen Buchert, dyrektor generalny firmy TecAlliance. – Wiedza ekspercka umożliwi dalszą optymalizację naszych rozwiązań, co znacząco zwiększy konkurencyjność naszej oferty.

Wprowadzając w zeszłym roku wyszukiwarkę części zamiennych bilstein group partsfinder, Ferdinand Bilstein pokazał, jaką wagę przywiązuje do kwestii cyfryzacji i przygotowania danych. Wykonując kilka ruchów myszką, użytkownicy tej nowoczesnej platformy internetowej mogą wyszukiwać wszystkie części do samochodów osobowych oferowane pod markami febi, SWAG i Blue Print. Serwis udostępnia również inne przydatne informacje, takie jak instrukcje obsługi i zdjęcia panoramiczne 360°.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!