Niesamowity francuski film przestrogą dla kierowców

30 maja 2018, 14:36

Sytuacje, które zawodowym kierowcom zdarzają się niemal codziennie w niesprzyjających okolicznościach mogą mieć drastyczne skutki. Dobitnie ilustruje to film francuskiej organizacji SAAQ.

Niemal codziennie zawodowi kierowcy ciężarówek zmuszani są do wykonywania manewru gwałtownego hamowania z powodu wjeżdżającego tuż przed maskę ich pojazdu auta osobowego. Film francuskiej organizacji SAAQ, zajmującej się działaniem na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazuje jak skończyć mogą się tego typu zdarzenia.

W konfrontacji z 40-tonowym zestawem, ważąca ledwie około tony osobówka nie ma żadnych szans. Teoretycznie każdy jest tego świadomy, jednak – jak wiemy – do ludzi częściej o wiele silniej przemawiają obrazy.

Zobaczcie film poniżej i napiszcie, co o nim sądzicie?

Face à un véhicule lourd, vous ne faites pas le poids !!Prenez en compte ses distances de freinage.Source SAAQ

Opublikowany przez Convoi Exceptionnel France 20 maja 2018

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

SzoferWojtas, 2 czerwca 2018, 21:03 1 0

Przedstawia prawdziwą i niestety najczęściej spotykaną sytuację na drogach w których to sprawcami są właśnie pojazdy małe które nie znają drogi hamowania i skrętu ciężarówki dlatego powinni wszystkich uczestników drogi szkolić jak się zachowuje każdy pojazd na drodze jak ciężarówka czy autobus bo sobie nie zdają sprawy przez jakie banalne manewry mogą stracić życie tego nieświadomie ponieważ są nie doszkoleni .

Odpowiedz

Art007, 3 czerwca 2018, 10:16 0 0

Samo życie....

Odpowiedz

Trzeci, 4 stycznia 2019, 12:12 0 0

Nie Francuski tylko Kanadyjski film!

Odpowiedz