Specjalna edycja Volvo FH na 25. urodziny

28 czerwca 2018, 9:59

Volvo Trucks prezentuje specjalną edycję na 25-lecie wprowadzenia na rynek Volvo FH. Pojazd ten, dostępny zarówno jako Volvo FH, jak i Volvo FH16, wyróżnia się indywidualną stylizacją elementów zewnętrznych i wnętrza, komfortem oraz wyposażeniem.

Volvo FH to jeden z najbardziej popularnych samochodów ciężarowych w historii, który sprzedał się w blisko milionie egzemplarzy. Limitowana wersja Volvo FH na 25-lecie jest hołdem nie tyko dla samego pojazdu, ale także dla wszystkich klientów i kierowców, którzy przez minione 25 lat użytkowali ten model.

– Volvo FH pierwszej generacji wywarło ogromny wpływ na Volvo Trucks i całą branżę samochodów ciężarowych. Stało się kamieniem milowym, całkowicie zmieniając sposób postrzegania nowoczesnego samochodu ciężarowego. Praca przy projektowaniu tej specjalnej edycji była dla mnie prawdziwym zaszczytem – mówi Nigel Atterbury, starszy projektant w Volvo Trucks.

 

Pod względem wyglądu zewnętrznego ten jubileuszowy model można opisać jako: współczesny z dodatkami w stylu retro. Srebrno-szare i pomarańczowe pasy ozdobne przywodzą na myśl początek historii pojazdu, układając się w kształt liczby 25 oznaczającej aktualny jego jubileusz. Obecny w nich efekt trójwymiarowości i cieniowanie odzwierciedla trendy wzornicze panujące na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku, wyraźnie nawiązując do stylu retro. Jubileuszowe pojazdy są dostępne w dwóch kolorach: ciemniejszym odcieniu zimnej szarości (Mammoth Tree Metallic) oraz lśniącej czerwieni (Crimson Pearl), stanowiącej współczesne nawiązanie do oryginalnego czerwonego koloru kabiny z 1993 r.

Nowy model posiada we wnętrzu wszechobecne pomarańczowe detale: od szwów w pasach bezpieczeństwa, poprzez wstawki w zasłonach i dywanikach, po odblaskowe naklejki ostrzegawcze na drzwiach. Fotele pokryto pikowaną skórą. Prezentowana edycja pojazdu jest wyposażona w nowe technologie i może być uzupełniona o najnowsze funkcje Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo:

  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Stateczności – opracowany z myślą o zapobieganiu wpadnięciu samochodu ciężarowego w poślizg.
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z Asystentem Utrzymywania Pasa Ruchu – opracowany z myślą o pomaganiu kierowcy w utrzymywaniu się na obranym pasie ruchu oraz zapobieganiu zderzeniom i przewróceniu się pojazdu.
  • Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z funkcją Ustawień Indywidualnych – umożliwia indywidualną regulację odczuwanego przez kierowcę oporu na kole kierownicy w celu dalszego zwiększenia wygody i komfortu jazdy.

Informacje techniczne o modelu z edycji specjalnej na 25-lecie Volvo FH:

  • Volvo FH lub FH16, wysoka lub najwyższa kabina sypialna Globetrotter,
  • dwa premierowe kolory: Crimson Pearl lub Mammoth Tree Metallic,
  • znak Globetrotter,
  • oklejenie,
  • emblematy,
  • detale we wnętrzu (zasłony, dywaniki, fotele, naklejki ostrzegawcze na drzwiach itp.).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!