Oscyloskopy Pico w ofercie Inter Cars

2 lipca 2018, 12:14

Oscyloskop może być stosowany do obsługi samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych i łodzi. W asortymencie Inter Cars znajduje się m.in. oscyloskopy marki Pico. Ich zastosowania oraz możliwości poznać będzie można podczas szkoleń organizowanych w ramach ShowTruck 2018.

– Jest to niezależne urządzenie, które podpinamy bezpośrednio do laptopa, a sygnały, jakie otrzymujemy, możemy zobaczyć na monitorze. Przy pomocy oscyloskopu można na bieżąco obserwować badane sygnały, jak w standardowych urządzeniach tego typu, ale dodatkowo daje on możliwość zarejestrowania – w zależności od ustawień podstawy czasu i próbkowania – nawet do kilku tysięcy buforów (ekranów) z przebiegami. Można je następnie zapisać w formie pliku w komputerze i analizować lub porównywać w dowolnym czasie. Istnieje również możliwość pobrania dowolnego poprawnego sygnału i wyświetlenia jako „tło” podczas pomiaru. – powiedział Piotr Sołkowicz, właściciel Intermotive Solutions, przedstawiciel Pico

Wstępną wiedzę z działania oscyloskopu nabyć będzie można podczas ShowTruck, czyli cyklu szkoleń w mobilnej ciężarówce Inter Cars, która niemal przez cały rok podróżuje po Polsce, kształcąc mechaników i właścicieli warsztatów samochodów ciężarowych.

– Oscyloskop to narzędzie dla każdego użytkownika, zarówno dla początkującego mechanika, jak i profesjonalisty, chcącego bardzo głęboko diagnozować usterki w pojazdach ciężarowych. Podstawowe funkcje, z których korzystają mechanicy są proste w obsłudze, łatwo można ustawić urządzenie i dokonać pomiaru. Oscyloskop ma jednak szereg dodatkowych możliwości, pozwalających na bardziej zaawansowane badania. – mówi Andrzej Andraka, trener działu szkoleń Inter Cars.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!