Nowy Dyrektor Zarządzający w MAN Truck & Bus Polska

2 lipca 2018, 14:41

Piotr Stański nie jest już Dyrektorem Zarządzającym w MAN Truck & Bus Polska. Od pierwszego dnia lipca na stanowisku zastąpił go Marc Martinez.

Marc Martinez (55 l) będzie łączył nową funkcję z tym samym stanowiskiem w MAN Truck & Bus Ukraina, gdzie pracuje od marca 2018 roku.

– Bardzo się cieszę, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Polska jest dla MAN drugim po Niemczech rynkiem, gdzie MAN dostarcza najwięcej swoich pojazdów jak również ważnym krajem w międzynarodowej sieci produkcji koncernu. Sytuacja na polskim rynku pojazdów ciężarowych jest bardzo dynamiczna, rynek cały czas rośnie. Jestem przekonany, że możemy jeszcze bardziej umocnić i tak silną pozycję MAN w Polsce – powiedział Marc Martinez.

Martinez uzyskał tytuł Executive Master Business Administrative w Lyonie oraz ukończył studia na kierunku zarządzanie i finanse w INSEAD Fontainebleau.

Swoją przygodę z branżą pojazdów użytkowych rozpoczął w roku 1988 w koncernie Renault Trucks i do roku 2000 zajmował tam różne stanowiska w pionie sprzedaży. Marc Martinez sprawował wiele kierowniczych stanowisk w koncernie Volvo Group. W latach 2001-2004 w Renault Trucks był dyrektorem ds. pojazdów używanych oraz klientów kluczowych. W latach 2005-2010 był dyrektorem zarządzającym w spółce Volvo Bus France oraz w spółce Renault Trucks France. W latach 2010-2012 zajmował stanowisko wiceprezesa w Renault Trucks UK oraz dyrektora zarządzającego British Road System (spółki należącej do Volvo Group, zajmującej się wynajmem pojazdów) na rynku brytyjskim. W latach 2013-2014 pełnił funkcję CEO w firmie Renault Trucks France.

Do firmy MAN dołączył na początku 2015 roku na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus France, gdzie pracował do lutego 2018.

Marc Martinez jest Francuzem, mówi również po angielsku. Zna też podstawy języka hiszpańskiego oraz rosyjskiego. Jego hobby to bieganie oraz narty.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!